<

В Україні з’являться спеціальні камери, які фіксуватимуть порушників карантину

05:03 | 13.10.2021 / Новини / , /
Перегляди
327
/ 1 коментар

В Україні в листопаді у Києві та ще одному місті у рамках пілотного проєкту запрацюють перші відеокамери для контролю за дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, – передає ТСН.

Кузін пояснив, що йдеться про проведення пілотного дослідження, яке було ініційоване ВООЗ і підтримане МОЗ. За словами головного санітарного лікаря, «завдяки встановленню відеокамер буде відбуватися деперсоналізована оцінка умовного відсотку дотримання протиепідемічних норм».

«Тобто в автоматичному режимі зчитується кількість людей, які проходять вздовж камери або зони її дії, і скільки з них у масках, скільки дотримуються дистанції. Зараз вже розроблені повні комплекти документів для проведення біоетичної експертизи та встановлення таких камер. Пілот планується зробити в двох великих містах – Київ і в Харкові або Дніпрі. Ми очікуємо, що цей пілот буде запущене не раніше аніж 1 листопада цього року. І перші результати вже зможемо отримати за два тижні», – сказав він.

Головний санлікар наголосив, що за умови використання такої системи не буде проводиться будь-яка ідентифікація, збереження персональних чи конфіденційних даних або навіть самої плівки, де буде запис.

«Ця система і це програмне забезпечення дозволяє нам в автоматичному режимі показувати дотримання чи недотримання, або типу недотримання протиепідемічних вимог», – зазначив Кузін.

На уточнююче запитання, яке покарання чекає на порушників, Кузін відповів: «М’яко кажучи, це пілот з відстеження загального відсотку протиепідемічних вимог. Але водночас для людей, які порушують протиепідемічні вимоги, діє відповідна стаття в адміністративному кодексі Україні і передбачене покарання, зокрема, за відсутність масок у закритому приміщенні».

один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 Грудня, Понеділок
5 Грудня, Неділя
Погода у Нововолинську та Володимирі