<
Розповіли, хто і де має право вручити повістку

01:40 | 16.03.2023 / Новини / , /
Перегляди
2375
/ коментарі 2

В Україні триває мобілізація та вручення повісток. Повідомлення з вимогою з’явитися до військкомату активно вручають чоловікам на зупинках громадського транспорту, біля входів у великі торгові центри, на парковках, нічних клубах і навіть іноді на робочих місцях.

Хто має право на вручення повістки і як відбувається ця процедура відповідно до Закону, розповів у ефірі «Сніданку з 1+1» адвокат Андрій Новак, передає ТСН

За словами фахівця, поліція не має права вручати повістки. Наразі мають право робити це тільки представники військкоматів. Також це може бути роботодавець або ж представники органів місцевого самоврядування.

“Правильно вручена повістка та, яку вручили особисто і та, за яку особисто розписався військовозобов’язаний, на якого ця повістка виписана начальником територіального центру комплектування. Представники військкомату можуть вручати вже заповнені повістки на вулиці, але не виписувати їх там. Це не передбачено в їхніх службових порядках і взагалі процедурах призову на військову службу.

Таким чином представник військкомату візьме на себе функції, які належать виключно начальнику центру комплектування”, – пояснив адвокат.

Щодо місця, де можуть вручити вже заповнену повістку, немає жодних заборон, каже Новак. Що більше, наголосив експерт, в Україні законодавство трохи неактуальне та взагалі не відповідає військовому часу, а тому “у нас існує лише порядок про призов на строкову службу, ми можемо керуватися тільки цим порядком”. 

“Там зазначено, що керівник центру комплектування має на підставі тих особових даних, які є про громадян, які мешкають в цьому районі, формує список осіб, які мають прийти на строкову службу, виписує на них повістки. У результаті представники військкоматів беруть ці вже заповнені повістки та йдуть за адресами. Вже там вручають повістки.

Але люди у нас дуже часто не мешкають за своїм місцем реєстрації. Трапляється патова ситуація, коли за адресою людини немає і вручити повістку вони не можуть, а людей мобілізовувати треба. Тоді військкомати випускають на вулиці своїх представників для того, щоб вони вручали повістки”, – каже адвокат.

Новак наголошує, що часто представники військкоматів користуються тим, що громадяни не знають процедури, своїх прав і беруть повістки.

Нагадаємо, воєнний стан в Україні триває, тому військовозобов’язаним продовжують вручати повістки різного виду. Якщо людина проігнорує повістку, що видана з метою уточнення військово-облікових даних, то буде зобов’язана сплатити штраф.


коментарів: 2
  1. Всім синкам депутатів та іншим київським мажорчикам вже вручили ті папірці? Чи то тільки бідноті судилося батьківщину захищати?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
4 Червня, Неділя
3 Червня, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі