<

Рівень життя українців рекордно впав – результати опитування

Цей запис опубліковано більш як рік тому
18:18 | 4.01.2016 / Новини /
Перегляди
7
/ Коментарі відсутні

Частка українців, задоволених своїм рівнем життя, скоротилася з 27% до 17% за 2015 рік, кажуть у Gallup.

Виснажені конфліктом на Сході країни українці вважають, що рівень їхнього життя в 2015 році опустився нижче попередніх показників. Проведене серед тисячі українців соцопитування свідчить про найгірші дані за всю історію спостережень в країні, говориться в опублікованій в понеділок доповіді аналітичної компанії Gallup, – повідомляє Корреспондент.

За шкалою від 0 до 10 (де 10 є найкращим показником) в середньому українці оцінили свій рівень життя в 4.0. Оптимізм українців щодо свого майбутнього також впав, як і в 2014 році. У минулому році показник серед українців, які очікують позитивних змін у своєму житті протягом п’яти наступних років, впав до нового мінімуму – до 5,2 балів.

Зелена лінія – поточний рівень життя, салатова – життя через п’ять років

1737680

Сьогоднішній рівень життя впав серед населення всіх вікових груп, незалежно від рівня освіти і статі. Однак це не стосується найбагатших українців, які за останній рік стали більш впевненими в завтрашньому дні, відзначають в Gallup.

Аналітики пов’язують такі низькі очікування зі зростаючою незадоволеністю українців своїми стандартами життя. Так, відсоток населення, задоволеного своїм рівнем життя, скоротився з 27% до 17% за минулий рік, у той час як відсоток українців, які розглядають економічну ситуацію в країні як “бідну”, злетів з 62% в 2014 році до 79% в 2015 році.

Найбільш задоволені своїм життям – жителі Західної України, найгірші показники – на Півдні і Сході країни.

Рівень задоволеності життям по регіонах.

1737682

На тлі заяв про погіршення рівня життя все менше українців відносять себе до числа “процвітаючих” людей. У 2015 році до таких себе віднесли лише 9% українців, тоді як в 2011 році число таких респондентів було помітно більше (21%).

У той же час, згідно з дослідженням, в 2015 році в Україні зріс відсоток населення, яке заявляє про “страждання”, досягнув максимуму в 36%. Це значно вище показників з даного параметру серед більшості пострадянських держав за підсумками 2015 року.

Зелена лінія – “процвітаючі” українці, світло-зелена – “борються”, салатова – “страждають”

Результати дослідження грунтуються на особистому інтерв’юванні в Україні 1000 осіб у віці від 15 років і старше, в період з 7 липня по 14 серпня 2015 року. Максимальна похибка вибірки складає ± 3,8 процентних пункти. Опитування не проводилося в Криму, а також у Донецькій і Луганській областях.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

26 Квітня, П’ятниця