Швейцарський сон українського шахтаря: деталі постанови Кабміну щодо інвестування шахт фірмою “Falco Swiss Sail ling AG”

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:16 | 11.01.2016 / Рубрика: Нововолинськ / 4 коментарі

Кабінет Міністрів України видав цікаву постанову, згідно якої швейцарська фірма з нульової стартової бази готова зробити цілий комплекс з переробки вугілля Волині, Львівщини та Харківщини на синтетичне моторне паливо.

Інвестиційний проект “Високотехнологічний комплекс виробництва синтетичного моторного палива з вугілля” зацікавив, а точніше, заінтригував вугільників та журналістів. Як виявилося, за поданням Національної академії наук України  Торгово-промислової палати України та спільного листа повноважного представника швейцарської компанії “Falco Swiss Sail ling AG” (ініціатор інвестиційного розвитку проекту) та директора ДП ‘‘ГИПРОКОКС’’ (головний проектувальник комплексів), Кабінет Міністрів України постановив:

 • Визнати термохімічну переробку низькосортного кам’яного вугілля, бурого вугілля та іншої низькосортної вуглевміщуючої сировини на моторні палива та інші технологічні продукти однією із найважливіших пріоритетів галузей національної промисловості України щодо енергетичної безпеки України.
 •  У якості первинних заходів по інтенсивному розвитку вказаного напрямку посилення енергетичної безпеки України затвердити низку спеціальних заходів та доручень щодо негайної реалізації в Україні Інвестиційного проекту “Високотехнологічний комплекс виробництва синтетичного моторного палива з вугілля”, на базі основних засад Закону України про державно – приватне партнерство.
 • Зобов’язати державних партнерів почати реалізацію відповідної частини спеціальних заходів та доручень.
 • Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Мінекономрозвитку.

Ця постанова уже набрала чинності. Державним партнером є Міністерство енергетики та вугільної промисловості. Замовник-виконувач проекту – приватне підприємство “Енергія Природи – Водень – Україна”.

Дивно, але швейцарська компанія “Falco Swiss Sail ling AG”, яка є ініціатором проекту, ліквідувалася в липні минулого року. І як може фірма щось ініціювати? Виходить, може.

На підприємствах планують створити 16,5 тисяч робочих місць.

Відповідно до постанови Кабміну Барвінківській та Вовчанській районним державним адміністраціям (Харківська область), КП Харківські теплові мережі (ТЕЦ-3) сумісно з Виконкомом Харківської міської ради та Іваничівській, Сокальській районним державним адміністраціям із державними та приватним партнерами необхідно:

– в місячний термін забезпечити громадські слухання про заплановане будівництво технологічних та інфраструктурних об’єктів проекту;

– в двотижневий термін після громадських слухань забезпечити узгодження та укладання відповідних договорів про спільну діяльність з приватним партнером.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України у місячний термін після підписання постанови мало б укласти угоду про сумісну діяльність відносно передачі об’єкту незавершеного будівництва Нововолинської шахти №10 (ДП Волиньвугілля), шахт “Великомостівська”, “Відродження”, “Лісова”, “Межирічанська”, “Степова» та “Червоноградська» ДП “Львіввугілля», а також ЦОФ “Червоноградська” (державну частку у розмірі 37, 6%) до господарського комплексу. А також передбачити у договорі про сумісну діяльність протокольну згоду трудових колективів на входження до вказаного договірного державно-приватного комплексу.

Чи були громадські слухання в Нововолинську або Іваничівському районі, адже його жителі також працюють на вугільному підприємстві №10? Постанова, до речі, датована 30.12.2015 р.

Найбільше дивують міфічні завдання, поставлені перед приватним підприємством:

 • Планово-поетапне фінансування проекту, включаючи допроектування та добудову незавершеного будівництва Нововолинської шахти № 10, та спеціальне адаптаційне допроектування та дооснащення ЦОФ “Червоноградська” та ТЕЦ-3 (КП Харківські теплові мережі) для виробництва рідкого палива з висновком про державну (комунальну) частку продукції по кожному об’єкту.
 • Внесення до проекту підземної газифікації вугілля на площинах важкодоступних та економічно безперспективних до розробки Сокальського та Нововолинського вугільних покладів.
 • Підготовку кадрів у окремо діючих та орендованих навчальних закладах.

Поряд з підприємствами переробки вугілля, очевидно, будуватимуться і виші, де дипломи спеціалістів вручатимуть, скоріше всього, представники міністерства енергетики. І це все за 50 років! Саме такий строк на будівництво відведено у документі.

Отож далі у документі до зазначених зобов’язань підприємства входить:

 • Експлуатація збудованих технологічних та інфраструктурних об’єктів, включаючи шахти “Великомостівська”, “Відродження”, “Лісова”, “Межирічанська”, “Степова” ДП “Львіввугілля”, завершення будівництва та експлуатацію споруджуваної Нововолинської шахти №10, а також підготовку та апаратно технологічне забезпечення ЦОФ “Червоноградська” та дослідно – промислового виробництва альтернативного палива на ТЕЦ-3.
 • Першочергове забезпечення кінцевою виготовленою паливною продукцією (моторні палива) сільськогосподарських підприємств Барвінківського та Вовчанського районів Харківської області, Іваничівського району Волинської області та Сокальського району Львівської області за прямими договорами з сільськогосподарськими підприємствами.
 • Неухильне дотримання норм природоохоронного законодавства, екологічних, соціальних та інших прав членів територіальних громад та здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку та підтримки у належному стані інфраструктури територій, на яких планується промислова діяльність приватного партнера.

Підприємству – приватному партнеру надаються в оренду земельні ділянки терміном на 50 років для розміщення об’єктів проекту, а саме:

По Іваничівському району:

 • Технологічного комплексу по видобутку вугільної сировини та термохімічної газифікації кам’яного вугілля з виробництва рідкого моторного палива;
 • Будівництва автодоріг та залізничних гілок між технологічним комплексом та логістичним комплексом залізничної станції Нововолинської шахти №10 та між населеними пунктами де проживають (чи будуть проживати) працівники комплексу;
 • Будівництва тепличного господарства площею до 5 га та будівництва сховищ сільськогосподарської продукції площею до 3 га (використання відходів низько потенційного тепла та діоксиду вуглецю).

Державна служба геології та надр України зобов’язується надати Підприємству – приватному партнеру дозвіл на користування надрами Ново–Дмитриївського буровугільного родовища (Харківська область) без проведення аукціону з заключення договору про розподіл кінцевої продукції та підтвердити необхідні документи щодо об’єкту будівництва – Нововолинської шахти №10.

ПАО “Укрнафта” згідно постанови у двомісячний термін потрібно було узгодити з приватним партнером спільну перспективну програму з розподілом продукції по підвищенню дебіту низькодебітних та закритих нафтових свердловин у відроблених та економічно неефективних нафтових полів (родовищ) за рахунок використання зрідженого вуглекислого газу, який буде отримуватись на територіальних технологічних комплексах приватного партнера. Міністерству екології та природних ресурсів України – забезпечити необхідну підтримку приватному партнеру для забезпечення експортного продажу квот на викиди вуглецю згідно з проектом, а Національній академії наук України – науковий, науково–технічний та технологічний супровід реалізації проекту.

4 коментарі
 1. Чергова мутка нашого керівництва.А що з рештою шахт?25 років відмивали гроші на стройці 10ї ,а тепер ще 50 будуть відмивати з допомогою якоїсь фіктивної фірми. Ніколи нічого в цій країні не зміниться

 2. А який номер постанови КМУ?-а то не можливо знайти

  • Начеб то Постанова КМУ №1175 від 30.12.2015р. Але, дивним чином цей документ відсутній на урядовому порталі. Діло ясне що діло темне.

 3. Невже наші “керівники ” думають ,що хтось повірить у цю хе…ню , по моєму за такі “договори” треба саджати на ті ж самі 50 років

Додати коментар


Погляд

Кількість ігрових автоматів у Володимирі-Волинському чомусь аж ніяк не хоче зменшуватись, а навпаки
Вже неодноразово порушувалась тема ігрових автоматів у місті, кількість яких чомусь аж ніяк не хоче зменшуватись, а навпаки. З одного боку, вони жодної ролі не відіграють для ...

Новини

18 січня, Четвер
21:31
У Краматорську загинув спостерігач ОБСЄ
20:35
На Волині 9 осіб постраждали від скаженого пса
19:36
Володимир-Волинський міський суд заслухав ще одного свідка обвинувачення в справі екс-бійців 51-ї ОМБр
19:01
У Запорізькій області сталася смертельна аварія. Автобус зіткнувся з легковим автомобілем
18:38
Рада ухвалила закон про приватизацію
17:56
У Нововолинську відбувся міський конкурс колядок і щедрівок «Ой, радуйся, земле»
17:07
За минулу добу в Україні поліція зафіксувала 980 аварій. З них 24 на Волині
16:48
На “Ягодині” та “Устилузі” виявили сховані контрабандні цигарки 1
16:29
Тепер замовляти квитки на потяг можна з пересадками
16:09
На посаду керуючого справами Іваничівської селищної ради затвердили Валентину Бабусюк 1
15:53
Іваничівців запрошують на заходи з нагоди Дня Соборності України
15:20
Іваничівщина: з екс-депутата сільради та священика УПЦ КП зняли митру за порушення церковної дисципліни
15:16
У ДТП щорічно гинуть 5000 українців – ЗМІ
14:54
У футбольному клубі «Волинь» з’явиться 15 нових гравців
14:16
У Любомлі жінка вкрала пальто пацієнтки стоматкабінету
13:44
Волинь не має проблем з вакцинами від кору
13:28
Верховна Рада ухвалила закон щодо Донбасу
12:52
На Волині від обмороження помер чоловік, ще один – в реанімації
12:20
На Волині вантажівка врізалася у залізничний міст
12:05
Чергова перерва у Володимир-Волинському суді в провадженні над екс-бійцями 51 ОМБр 1
Усі новини