<

У Польщі викрили компанію на мільйонних оборудках із розміщенням біженців з України

Цей запис опубліковано більш як рік тому
23:02 | 29.11.2022 / Новини / , , /
Перегляди
310
/ коментарі 3

У Польщі фірму, яка займається розміщенням біженців з України, викрили на афері із отриманням фінансової допомоги від держави за розселення українців.

Про це повідомляє ТСН з посиланням на polsatnews.pl.

Перевірки, проведені влітку цього року, виявили, що один із центрів у Варшаві майже вдвічі завищував реальну кількість прийнятих біженців з України. Там розміщувалося дещо більше тисячі осіб. Натомість у документах вказувалося понад 2 тисячі українців.

У результаті фінансування цього центру у червні було припинено. А за перший літній місяць компанія отримала компенсацію, згідно з реальною кількістю прийнятих біженців.

Припускають, що від березня до травня, коли перевірки не проводилися, фірма могла незаконно отримати навіть кілька мільйонів злотих.

«Неприпустимо заробляти на людській трагедії, якою є війна в Україні», – каже пан Павло, колишній агент Центрального антикорупційного бюро.

Водночас польські журналісти також виявили, що фірма досі отримує гроші. Після інциденту компанія нібито звернулася за фінансуванням до іншого варшавського мікрорайону, який від червня до кінця жовтня за розміщення біженців міг виплатити понад 2 млн 237 злотих. Не повідомляється, чи були перевірки щодо відповідності суми до кількості прийнятих людей.

Крім того, як повідомляють журналісти, фірма, яка уклала договір на створення центру розміщення біженців у будівлі, нібито не мала права розпоряджатися нею, бо нерухомість належить іншій компанії. Остання ж начебто має борги перед кількома десятками суб’єктів господарювання Польщі. Водночас обидві компанії, власник і орендар будівлі, пов’язані між собою.

«Вони дуже небезпечні люди. Це люди, які пов’язані з колишніми комуністичними спецслужбами, завдяки своїм зв’язкам й досвіду вони й сьогодні можуть бути на волі», – пояснив Марчін Гінель, адвокат, президент правління Управління стягнення боргів.

Раніше для уникнення шахрайств польський ZUS організував перевірки людей, які отримують виплати від держави за допомогу біженцям. Моніторинг стосується і самих українців. Так, біженцям, які виїздять з Польщі на понад місяць, скасовують виплати за програмами «500+» або «Сімейний капітал опікунський». Вже понад 80 тисяч громадян України залишилися без виплат внаслідок тривалого виїзду з Польщі.
коментарів: 3
  1. до речі що там бики-здоровані забули серед тих …. біжанців??? Вертали б їх ‘потіхоньку’ свої землі відвойовувати. А то наших забирають на фронт та в трунах привозять а тим ще компенсації та допомоги подавай! Увесь світ їм щось винен…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 Квітня, Четвер