<

Шахрай обікрав жительку Нововолинська на 16 тисяч гривень

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:53 | 11.11.2021 / Нововолинськ / , , /
Перегляди
1885
/ Коментарі відсутні

10-го листопада з власної необережності 62-річна жителька Нововолинська втратила зі своєї банківської картки 16 тисяч гривень

Такою сумою заволодів невідомий шахрай, зателефонувавши потерпілій і надавши їй недостовірну інформацію про нібито збільшення кредитного ліміту, повідомляє поліція Волині.

“Головна проблема в тому, що потерпілі свідомо надають невідомим особам, які їм телефонують, як свої персональні дані, так і дані своїх банківських карток.

Однак варто задуматись над цим: адже зрозуміло, що співробітник банку і так має доступ до цих даних. Таким чином, увійшовши в довіру до людей, шахраї виманюють десятки тисяч гривень. Аби цьому запобігти, варто звернутись до банку за офіційною електронною адресою або офіційним номером телефону для уточнення ситуації.

У жодному разі не повідомляти даних щодо ваших банківських карт та рахунків стороннім людям”, – рекомендує начальник Управління карного розшуку Руслан Гамольчук. 

Гамольчук каже, що, відповідно до частини першої статті 190 Кримінального кодексу України, шахрайство – це заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою.

Частиною третьою статті 190 Кримінального кодексу України передбачається, що шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

“Нині поширеним є шахрайство, що полягає у створенні сайтів-двійників. Сторінка, яку ви відвідуєте, візуально виглядає як справжня: має ту ж кольорову гаму, містить приблизно ту ж саму інформацію, що й офіційний сайт, однак у гіперпосиланні вказані зайві букви або цифри.

Оплативши товари чи вказавши власні персональні дані на сайті-двійнику, ви потрапляєте у пастку шахраїв. Необхідні вам товари чи послуги ви не зможете отримати, а ваші персональні дані можуть бути використані проти вас.

Тому перед введенням своїх даних переконайтеся, що ви точно перебуваєте на офіційному сайті”, – розповідає начальник відділу протидії кіберзлочинам Андрій Ніколаєв.

Поліцейські радять: завжди повідомляти на лінію 102, якщо ви стали жертвою шахраїв.

Потрібно зібрати інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо.

Далі звернутись до адміністратора сайту з метою блокування сторінки шахрая, а також зателефонувати в банк, через який було здійснено платіжні операції, та повідомити, що переказ здійснено на картку шахрая.

Після притягнення винної особи до кримінальної відповідальності варто звернутись до суду з вимогою відшкодування матеріальної та моральної шкоди. 




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

26 Квітня, П’ятниця