<

Через міжконфесійні сварки церкву у селі Грибовиця почали охороняти самі мешканці

Цей запис опубліковано більш як рік тому
21:21 | 21.03.2016 / Іваничі /
Перегляди
13
/ коментарі 4

Через міжконфесійні чвари пам’ятка культури національного значення лишилася без світла та охорони. За збереження сільської церкви взялися самі ж мешканці, адже в їхнє село постійно приїжджають із металошукачами у пошуках легкої наживи.

Нагадаємо, раніше Інформаційне агентство Волинські Новини інформувало про те, що в селі Грибовиця, що між Іваничами й Нововолинськом, вирішили перевести Свято-Покровську церкву в УПЦ КП. Зауважимо, що раніше у церкві правив московський батюшка.

Як розповідає місцевий мешканець Олексій (ред., – ім’я змінено через страх перед утисками з боку правоохоронних органів), мешканці села вирішили перейти до іншої релігійної громади ще у 2011-му році й з того часу тамтешній духівник «вставляв палки в колеса».

«Ще в 2011-му році односельчани вирішили перейти в інший патріархат, але тодішні владці не дали нам цього зробити. Втім, після подій на Майдані та агресії Росії, ми остаточно вирішили довести справу до кінця. Батюшку Ігоря Маргіту в селі знали та поважали, навіть дали йому будинок, який звели за кошти громади для попереднього очільника храму. Тому попросили духівника бути до кінця з односельчанами та змінити конфесію. На що Маргіта погодився, але сказав, щоб ми йому дали підписи селян. То ми і зібрали понад 200, але він тоді не дотримав слова, навпаки, почав збирати підписи, нібито за не перехід. А насправді казав людям: «Ви за соборну церкву?». Більше того, потім у селі почали розкидати листівки проти Київського патріархату, такі ж як і у Володимир-Волинському районі. Дійшло до того, що священик погрожував проклясти селян за перехід.

Це все обурило людей і ми попросили його піти. Навіть були ті, хто хотіли, аби він повернув хату, яку йому дали селяни. А потім Маргіта розпочав судову тяганину з мешканцями села, мовляв, відбулося захоплення храму. Справу закрили через відсутність складу злочину. З цього приводу батюшка звернувся з апеляційною скаргою в суд і Феміда зобов’язала відкрити кримінальне провадження», – розповідає Олексій.

На сьогодні духівник УПЦ МП продовжує правити службу в себе у будинку з десятком вірян. Але він не змирився з подіями в селі та нещодавно знеструмив храм і будинок переселенців.

тут живуть переселенці
тут живуть переселенці

Зваживши на те, що в храмі досі немає світла та не працює сигналізація, розповідають місцеві мешканці, то їм доводиться чергувати біля церкви, аби не розікрали цінності з релігійної споруди, адже за будівлею, кажуть селяни, була стара кузня, куди часто приїжджають скарбошукачі.

Як прокоментував ситуацію голова Грибовицької сільської ради Павло Степанець, зараз громада взялася по-новому розробляти документацію та проводити світло в церкву.

«Світла досі немає в храмі. Втім, сільрада вже надіслала необхідні документи в РЕС, відповідно ставимо новий лічильник. Усі фінансові витрати бере на себе церква, це погодила громада», – каже Степанець.

Більше того, він зауважив, що попередній очільник церкви наніс їй шкоду.

Зауважимо, що Покровська церква є пам’яткою архітектури та мистецтва 18 століття.

«Із районного відділу культури надійшов батюшці Маргіті припис, щоб він до 1-го квітня виправив усі порушення, які спричинили в храмі. Зокрема, йдеться про протиправну заміну дверей у пам’ятці культурної спадщини та непрофесійну реставрацію старовинних ікон», – каже Павло Степанець.

До слова, на сайті російської «кирилівської» церкви Митрополит Волинський і Луцький Ніфонт зазначається як їхній діяч, хоча МП на Волині не визнає себе «Московськими попами».




коментарів: 4
  1. Геть п’яту колону – московських попів з УКРАЇНИ !!! УКРАЇНЦІ, ПРОБУДІТЬСЯ з того “літаргічного” сну. московський Патріархат – остання “карта” в Україні. Україна в крові!.. Якого Вам доказу ще треба, щоб усвідомити, що відбувається у Вашому домі ?!!!…

  2. Кожна свічка, кожен молебень чи панахида, вінчання, хрестини, похорони, інші треби за церковні обряди тощо, повертаються до України кулями, снарядами і мінами для наших доблесних героїв-захисників. Невже тупому “казлу”-малоросу це не зрозуміло? Тепер, щодо церковного прокляття. Воно у православній церкві називається “анафема”. УВАГА! СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ ЖИТЕЛІВ СЕЛА ГРИБОВИЦЯ!. Священики, згідно “Канонів чи Книги Правил” не мають права одноосібно її оголошувати. Вони взагалі не мають на це права. І не мали ніколи! Навіть єпископи. Після багатьох процедур, анафему оголошують на раді єпископів. Піп Ігор Маргіта блефує, беручи на душу тяжкий гріх. У Нововолинську є один священик, який робив подібне у минулому, колись, не у нашому місті… Оголосив анафему, 7 прихожанам, щонайменше. Після чого вони його вигнали із села.

  3. Усе це почав голова степанець,він вже більше30 років немає жінки і внаслідок цього йому немає чим займатись,він працював на багатьох роботах де незміг пригріти місце. Батюшка ніяких обіцянок з приводу переходу в кп недавав.голова спеціально підселив переселенця який п’є , і неодноразово погрожує сім’ї.священник робив усе для збереження храму,а люди батьки яких вже вбільшості померли ніколиб недозволили цього зробити своїм дітям,бо вони ходили до ігора і всяко допомагали йому. Впрочуд на це їх діти які відвідували храм 3 рази у рік і нерозуміються в церковних справах лізуть туди куди нетреба!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 Травня, Субота
10 Травня, П’ятниця