Анатолій Бідзюра

Останній диктатор Волині

13:50 | 25.08.2017 / Рубрика: Блоги / 19 коментарів

Всі 20 років перебування на посаді міського голови, Віктор Сапожніков намагається донести факт існування своєї особи до виборців та гостей Нововолинська на зовнішніх носіях інформації – майже по всіх центральних вулицях міста. Я маю на увазі банери, світлини, біг-борди, листівки, кишенькові календарики і тому подібні зомбувальні та агітаційні прибамбаси. Про підконтрольні меру ЗМІ і пригодованих ним журналістчиків, промовчу.

Як тільки не знущались громадяни зі зображень міського голови у провінційному Нововолинську: офарбою, писали образливі слова, обкидали грязюкою та курячими яйцями. А на стіні стадіону, що виходить на вікна службового кабінету «вождя», якось уночі, написали таке: «Сапожніков – ворог нації!»

Признаюсь відверто: докладав до цього рук, деколи і я. На банерах, розвішаних на стадіоні «Шахтар», що містили посеред місцевих спортсменів-чемпіонів персону міського голови із медалькою на шиї та на іншому, що поруч біля першого, я бив таки, об його паперову мерську голову, декілька разів, курячі яйця. Посеред білого дня. І у присутності численних перехожих. А також, на дошці пошани, де він вітав громадян і гостей міста з якимись своїми, черговими «еуропейськими перемогами». Ну просив же я його зняти «себе коханого», по-хорошому просив. Як до стовпа!

Щоразу, алярмово приїжджали комунальники. Відмивали-відпарювали, добряче таки підсохлі вже яєчні патьоки на фізіономії міського голови… І все знову розпочиналось із чистого листка. Знову їхали-йшли, відшкрябували – у робочий час і мили… І так день-у-день. Зрештою, таки зняли. Я вже, був подумав, що у голови, давно забута совість прокинулась. Проте, ні! – впертість його, як виявилось, не має меж.

Не так, щоб і давно, на цілісній капітальній споруді, де міська дошка пошани і Небесна Сотня, знову намалювався Віктор Борисович Сапожніков. На цей раз – у фотоколажі, де він вручає якомусь хлопцю чи то доляри, чи кредитні картки. А навколо нього – державні службовці міськради і ще якісь люди…  По кількості зображень своєї персони, без сумніву, йому могли б позаздрити авторитарні діячі СРСР – генеральні секретарі ЦК КПСС М. Хрущов або Л. Брєжнєв. Не кажучи вже про політбюро ЦК…

Ну, я за звичкою, купив пів-лотка яєць у «Чорному квадраті» і…  Відшкрябали у той самий день. Більше яєць об міського голову я не бив – вони дорожезні  тоді були, по 2-50 штука. Хто мені, інваліду, матеріальні витрати компенсує? Міськвиконком? Роззявляйте губу! А тут, на церковних дзвонах, накарбований напис вдалося, нарешті, прочитати. Там, Віктор Борисович, знову самі себе, одноосібно, як вбачається, хвалять і прославляють.

То я нині, пішов іншим шляхом. “А наскільки це законно”, – задався думкою? На ім’я міського голови написав інформаційний запит. І знаєте, днями отримав відповідь за підписом «самого». Виявляється, це все протизаконно! Ніхто йому цього робити не дозволяв – ні банер виготовляти за міські гроші, ані тексту «на вічну та молитвенну  згадку», теж коштом громади – ливарним способом, виконувати. Ані виконком, ні депутати Нововолинської міської ради.

Мало того, міський голова за своєю звичкою, щоби уникнути відповідальності за банер той, переклав провину на ВУКГ, яке його виготовило і змонтувало. А дзвони, виявляється, замовляли церкви – у них і питайте, мовляв.

Яєць курячих, об пику міського голови, я більше бити не буду. Є інша задумка… Хм. І ми – громадська організація «Україна + Польща», втілимо її в життя, вже незабаром. Можливо, у День міста чи Незалежності. Нашу ідею – та у фотоколаж! Якщо банера до того часу не знімуть – або сам міський голова Віктор Сапожніков, чи хтось інший. Або у випадку кардинального оновлення керівного складу місцевої владної команди та депутатського корпусу…  Фотокопії церковних дзвонів, злощасних тих банерів і численних портретів мера, запити-відповіді – переписку між мною і головою, додаю.

А. Бідзюра, голова ГО «Україна + Польща», Нововолинськ. Волинь

4 коментарі
  1. Мишка Шкряботушка / 28.08.2017 - 08:30 / Відповіcти

    Я не фан пана Сапожнікова, але Ви, Анатолій Бідзюра, можете подати свою кандидатуру на наступних планових або позачергових виборах на голову міської ради, або на голову гіпотетичного ОТГ і виборці скажуть своє слово у демократичний спосіб щодо “Останнього диктатора Волині”, Вас, або іншого кандидата.
    Я не жартую, по іншому не має і не може бути, поки процес демократичний.

  2. За гучною назвою – відверто слабуватий штиль письма і спроба піару на яйцях :)

    • Яйця – не віртуальна субстанція, а цілком реальна. Придивіться: на багатьох фото вони присутні у рідкому стані. :)))

  3. “гостю” нагадую( шкода не знаю рівень освіти оппонента) постулати комуністичної моралі(і браком місця), щоб сильно глибоко не занурюватися, починаючи з 20-го століття: початок і закінчення оккупації більшовицькими військами молодої України, до р.Збруч,силовий розстріл української армії, примусова коллективізація і більшовізація населення, а хто не згоден – розтріл,інші на сибір, розпалювання разом з Німеччиною другої світової війни і під виглядом війни знищення мільйонів українців, інших теж у сибір, після війни знову голод і знищення українців, а на сьогодні послідовники комуністичної ідеології переформатувавшись під російську православну ідеологію для захису російського комунізма і православія знову з танками і ” градами” вбивають українців на сході і в криму……тепер зрозуміло? чи знову пояснювати треба?

Додати коментар


Про перевезення – благодатні і не дуже: малолюдність слухань – це лінь, зневіра чи байдужість
Громадські слухання відбувались в кабінеті 304. Коли піднімалась – на годиннику вже було заледве 15-та, думала – аби було де місце. Згадувала, що у Нововолинську чимало ...
Є добрий десяток законних підстав для відстрочки від армії. Але, немає такої підстави – «порішати»
«Весняне загострення» на консультації… у зв’язку весняним призовом на строкову службу. Є добрий десяток законних підстав для відстрочки (звільнення) від армії, ними не ...
Моє відрядження в Ковель або Реформа патрульної поліції очима зсередини
Місто Ковель – чудове місто на Волині і там за задумом керівництва Національної поліції та Департаменту патрульної поліції прийшов час розпочати роботу патруля. Та от ...
Лист від Іваничівської районної ради мене, як заступника міського голови, просто обурив
Сьогодні мені потрапив до рук лист від Іваничівської районної ради, підписаний її головою. Мене, як заступника міського голови, а також жителя Іваничівського району, він ...
Як спрацювала у 2017 році постійна депутатська комісія з питань охорони здоров’я та екології? Звіт голови
На виконання вимог ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»  відповідно до Регламенту роботи Володимир – Волинської міської ради VII скликання голова фракції ВО ...