<

Остап Дроздов

Українці врешті покінчили з патерном страждань і мазохістичним самосприйняттям себе як нещасної жертви

Цей запис опубліковано більш як рік тому
13:32 | 15.01.2023 / Погляд /
214
/ 1 коментар

Віражі злості, лютування, вогнеметної агресії до ворогів, ярості, лютої іритації, несамовитості, оскаженілої мсти – все це свідчить про те, що українці врешті покінчили з патерном страждань і мазохістичним самосприйняттям себе як нещасної жертви.

Раніше над завалами будинку переважали б плачі, схлипування й трагічна жура, адже саме на цей меланхолійно-безсилий мінор кілька століть працювала стражденицька матриця з тужливої поезії-літератури-культурософії, зі скрушністю, печаллю, погибанням, смутком і скорботою.

Тепер на зміну саморуйнівній віктимізації приходить зовсім протилежний патерн – героїчний, звитяжний, лицарський, переможний, мстивий, вендетний. Замість одвічної туги – мужня доблесть. Замість карання – хоробра безстрашність. Замість плачів Ярославни – марші Захисників. Ще вчора сплакана теличка – нині відчайдушна левиця.

Патерн жертви завжди призводив до національного лузерства й немочі будувати успішну експансивну державу. Ідіотський маразм про те, що «щастя приходить як винагорода за муки й тортури» лише поглиблював яму національних психотравм.

З цим покінчено. Уявляння себе «нещасненькими» лишається в минулому. У майбутнє входить патерн героїв-месників, які знають ціну кожній сльозинці і розцінюють її як клич до відплати.

Ці глибинні зміни в етнопсихології неможливо переоцінити. Таке переродження стається раз на енну кількість століть.

Джерело – пост у фейсбуці журналіста Остапа Дроздова.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
один коментар
  1. Війна – це біда, розруха, смерть, горе людське, прокльони, сльози жінок, матерів і дітей впершу чергу. А героїзм в наш час – не допустити щоб ЦЕ сталося. Просто поділився думкою. Ніякої агітації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Жанна Білоцька
16.06.2024
Дозвольте коротко висловити власну думку. Безумовно повинні шанувати пам’ять загиблих у часи другої світової, під час ...
Юрій Лукницький
11.06.2024
Вважаю, що проблема з радянським обеліском у центрі Володимира не є такою складною, як її подають. Достатньо розібрати її ...
Ірина Пикалюк
4.06.2024
  Хочу поділитися з вами враженнями від проекту у Нововолинській громаді, спрямованого на розвиток соціального ...
Олександр Сапронов
24.05.2024
Спочатку вони вб’ють твоїх митців. Заб’ють за гаражами художниць, доведуть до самогубства поетів, згноять у таборах ...
Володимир Матвіюк
13.05.2024
Днями у фейсбуці була інформація про Мишівську візитівку з калюжею на в’їзді в село. Мова не про лише одну калабаню, а ...