<
Ігор Чернецький

Поки ви блимаєте фарами від страху — хтось на передовій блимає востаннє очима перед смертю

13:18 | 5.11.2025 / Погляд / , / коментарів 6

Є одна річ, яка мене, мабуть, найбільше зараз добиває. Не на фронті — а в тилу. Морально й фізично всередині.

Раніше, коли їдеш трасою, зустрічна машина блимає дальнім — усі знали: попереду поліція. Старе правило водійської солідарності. Мовляв, будь уважний, не порушуй, не лізь на штраф. Традиція, якої в Європі вже немає, а в нас — була.

Тепер ті самі фари блимають не один раз, а тричі, чотири рази. Ти думаєш — поліція. А під’їжджаєш ближче — стоїть не поліція, а мобільний блокпост ТЦК і СП.

І тоді мене реально прошиває думка: невже ми настільки боїмося своїх же військових?

Раніше один раз блиснули — і все. А тепер — паніка. Люди миготять, як на пожежу. Наче там не наші стоять, а вороги.

Ви, серйозно? Ви взагалі розумієте, що буде, якщо не проводити мобілізацію? Якщо ви не встанете в стрій, не захистите свою землю, свою державу?

Ворог дійде до ваших міст.

І тоді ви вже не зможете «перехитрити систему». Бо система буде не українська. Ви підете воювати не за незалежність — а за виживання, з чужої окупованої території.

Зараз ситуація на Запорізькому та Херсонському напрямках — страшна. Про Донеччину й Луганщину навіть не кажу.

До Запоріжжя лишилося якихось 20 кілометрів від лінії бойового зіткнення.

Павлоград щодня накривають різними засобами ураження.

На Дніпропетровщині — така напруга, що іноді голова не витримує.

А ви все ще боїтеся мобілізаторів?

Я знаю, що багато хто має претензії до ТЦК. Так, є проблеми. Але їх можна вирішувати.

Можна йти добровільно — у ті підрозділи, де ви хочете служити. Можна говорити, шукати, пропонувати зміни. Але втікати від війни — це не рішення.

Бо війна все одно знайде.

Так само, як знайшла тих фермерів і підприємців, які на початку вторгнення залишилися на окупованих територіях — і зрештою вступили до війська. Вони втратили все, але зрозуміли одне: краще воювати за своє, ніж жити під окупантом.

І ще одне.

Чим далі від фронту — тим більше людей думають, що до них не дійдуть.

Так думав Павлоград. Так думав Покровськ. Так думав Краматорськ.

І ось — вони вже в зоні ураження.

Я не знаю, як достукатися до людей.

Але, мабуть, треба сказати прямо: поки ви блимаєте фарами від страху — хтось на передовій блимає востаннє очима перед смертю.

Матеріалом для публікації став пост Ігоря Чернецького у фейсбуці.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
коментарів: 6
  1. про солідарність раніше треба було думати, а не про те, як волю князівську виконувати і монархію відроджувати з кріпацтвом. а старий покійний Шухевич – син генерала попереджав, шо як будете голосувати не свідомо, а по приколу то завтра вас поженуть в окопи. зеленський, як балотувався, шо обіцяв – закінчити війну. хто за нього голосував.. він обіцянку виконав.. і вас же силою туди ніхто не пхав.. це ж було ваше волевиявлення.. так шо не бздіть. пішли помирати то помирайте достойно. виконуйте накази вищого військово-політичного керівництва. і скоро буде перемога, і москва, і берлін – все ваше. а тут то вже і нема кому фарами блимати – жінки хіба шо і 70-річні колишні водії камазів з артритом. і ше є така відома військова мудрість – краще перебздіти ніж недобздіти.

    • Як казав світлої пам’яти Парубій: “Відійди від мене, нечисть”
      Коли ж до вас дійlе, що це війна проти України, а не проти Зеленського?!

      • це питання до лідерів майдану. в яких, Слава Богу, не поцілив жоден снайпер. чекаємо коли їх депортують за порушення терміну перебування у єс.

    • Краще тут поблимати фарами, щоб вберегти іншого від блимання очима на нулі.
      А щоб взагалі не блимали фарами, відправте на фронт суддів, прокурорів з поліцаями і тцкунами…і не буде потреби блимати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Андрій Бокоч
15.06.2026
Ніч із 14 на 15 червня була тривожною і бентежною. Ворог знову вдарив по Україні, по столиці. Ворог вдарив по Києво-Печерській лаврі. Один "шахед" влучив у Стефанівський приділ - вівтарну частину Успенського собору, а ще ...
Єгор Кравець
13.06.2026
Я особисто дуже вдячний тим полякам, які у 2022 році прихистили українців від війни. Це безцінний вчинок, який неможливо забути. Але польській державі я не бачу резону дякувати. Бо Україна – це порятунок Польщі. І коли ...
Анатолій Анатоліч
12.06.2026
Далі суто моя думка. Я вам її не нав'язую. Я не є експертом в питання життя Булгакова. Орієнтуюсь виключно на доступну інфу і на свої думки. Тож... Не розумію страждань стосовно Бvлгакова. Хочете читати- читайте. Хочете ...
Поль Мішель Манандіз
5.06.2026
А якщо він досі там — значить, хтось і далі залишає ці двері прочиненими, замість того щоб остаточно їх зачинити. Ворог проник не лише до нас. Він проник усюди, використовуючи людські слабкості, марнославство, довіру й ...
Ірина Іванців-Гріга
4.06.2026
Крик душі лікарки у кінці навчального року, яка втомилася лікувати здорові дитячі животи перед контрольними чи після заліків, або роздуми відмінниці-перфекціоністки. ...сьогодні багато говорять про якість освіти, рейтинги ...