Покажіть підтримку дітям перед тестами і розкажіть, що які б не були результати НМТ – це не кінець світу

Не відпускає історія 16-річного хлопця з Ужгорода, який вистрибнув із вікна шостого поверху, бо думав, що не здав НМТ. Який біль для батьків. Який жах для всієї родини.
Перше, що зробила, коли прочитала новину, — поговорила з сином. З посилом: у житті не буває ситуацій, які неможливо вирішити. Навіть якщо у певний момент здається, що це — кінець.
А далі згадала фільм «Спілка мертвих поетів». Батькам обов’язково до перегляду! Там описана дуже подібна історія: про те, як батьки, щиро думаючи, що направляють, в реальності – розвернули від бажання жити, і втратили свого сина. Вірю в те, що найкраще, що можуть зробити батьки для росту своїх дітей – дати фундамент цінностей в дитинстві, та підтримати їх рішення у підлітковому віці. Підказати, дати пораду, але не впливати на рішення.
Окремо про НМТ. По-перше, тести — це не завжди показник знань. Хтось, хто реально знає, може перехвилюватися і завалити тест. Хтось, хто не знає — вгадати половину відповідей. Здати НМТ добре — це досвід. Не здати — теж досвід. Його можна скласти і за рік, і за два. До університету можна вступити і в 20, і в 30, і в 40 років.
Я знаю, як переживають випускники. Вони діляться, що бояться підвести батьків. Хочуть показати максимум. Їхня реальність — інша. Їм здається, що НМТ повністю вирішує їхню долю. Але це не так. Завдання батьків — перед тестом налаштувати дітей на підтримку, у будь-якому випадку. Бо варіантів завжди багато: ++, +, –, – –. І для кожного з них є свій шлях.
Про хлопця з Ужгорода найбільше вкарбувалося в памʼять: він записав прощальне відео, залишив записку з паролем біля телефону. Продумав усе до деталей. У 16 років… Подбав, щоб подякувати батькам і попросити пробачення. Це компетенції справжнього управлінця, вже вмонтовані без тестів, без університету, просто базово…дуже щкода, що хлопець не зможе їх реалізувати.
Батьки, прошу, говоріть зі своїми дітьми, скільки б їм не було років. Підсвічуйте їхні найкращі якості. Давайте підтримку. Бо, як би нам не здавалося, що вони вже дорослі — у 16 вони ще підлітки, в яких всі життєві моменти проходять на максимальних емоціях. Покажіть вашу підтримку перед тестами і, головне, розкажіть їм – що які б не були результати НМТ: це не кінець світу.
В памʼять Вадима Волошина, студента 2-го курса сценічного мистецтва, і щоб його історія – змусила задуматися і ще раз усвідомити, що насправді найцінніше.
Матеріалом для публікації став пост Інни Поліщук у фейсбуці.