Як зберегти харчі в холодильнику довше у разі вимкнення світла: поради експертів
Через російські атаки по енергетичній інфраструктурі українців попередили про віялові відключення світла. У Центрі громадського здоров’я переконують, що заморожені та охолоджені продукти можуть бути небезпечними для вживання.
Експерти радять дотримуватися порад, як зберегти їжу, коли немає світла. Про це пише 24 канал.
Що робити, аби продукти не зіпсувалися
У Центрі громадського здоров’я рекомендують дотримуватися низки правил, аби зберегти їжу для безпечного вживання. Зокрема:
- Підтримуйте температуру у холодильнику – 4 градуси або нижче. Для морозильной камері — нуль градусів або нижче.
- Заморозьте контейнери з водою. Це допоможе зберегти їжу, якщо доведеться виймати її з холодильника.
- Купіть сухий або блоковий лід.
- Після відключення електроенергії варто тримати дверцята холодильника та морозилки зачиненими. Так, у холодильнику продукти залишаються безпечними упродовж 4 годин, у повній морозилці – 48 годин.
- Якщо ж електроенергії немає понад 4 години, рекомендують помістити лід до продуктів у холодильник.
Зверніть увагу! Експерти підкреслюють, що в жодному разі не варто пробувати їжу на смак, аби перевірити її безпечність. Якщо сумніваєтеся, – краще викиньте. Зокрема, швидко псуються м’ясо, риба, нарізані фрукти та овочі, яйця, молочні продукти тощо.
У випадку довгої відсутності електрики – м`ясні продукти на напівфабрикати зварити, а ще краще засмажити чи законсервувати. Якщо не встигаєте, чи їх надто багато – засолити, пересипавши, рясно, сіллю. У такому вигляді вони можуть зберігатися, хоч і рік часу. Перед вживанням, потім, вимочити у воді. З ягодами, приправами або овочами – солодкий перець, кріп, селера, щавель тощо, справа складніша. Але й з цим можна дати собі раду.
У випадку дійсно довгої-предовгої відсутності електрики усьому що в холодильнику рано чи пізно а прийде хана*. Так що ліпше не зволікати)