<
Інші розділи

Тетяна Тупик про жіноче лідерство, кар’єрні виклики та розвиток у фінансовому секторі в агробізнесі на Володимир-Волинській птахофабриці

16:10 | 3.12.2024 / Інтерв'ю, Володимир / /
Перегляди
533
/ Коментарі відсутні

У цьому інтерв’ю з Тетяною Тупик, фінансовою директоркою агропромислової групи компанії «Володимир-Волинська птахофабрика», обговорили ключові аспекти жіночого лідерства та кар’єрні виклики в агробізнесі. Вона поділилася власним досвідом, розповіла про те, як поєднувати професійну діяльність з особистим життям, а також поділилася думками щодо того, як сучасні жінки можуть подолати бар’єри та досягти успіху в фінансовому секторі агропромисловості.

Ми поговорили про фактори, що сприяють розвитку жіночого лідерства, про особливості управлінського стилю жінок та про те, як зміни в корпоративній культурі і стереотипи впливають на професійний розвиток. Крім того, пані Тетяна розкрила секрети мотивації, як жінки можуть бути успішними лідерами в індустрії, де традиційно домінують чоловіки.

Які основні виклики Ви бачите для жінок, які прагнуть зробити кар’єру у фінансовому секторі агропромислового комплексу?

Основним викликом для жінок є поєднання багатьох ролей у житті. Жінка традиційно є берегинею домашнього вогнища, і це залишається важливою частиною її ідентичності. Однак сучасні реалії вимагають від жінок поєднувати професійну кар’єру з сімейними обов’язками. Це створює величезний тиск і потребує від жінок вміння правильно планувати свій час, щоб впоратися з усіма обов’язками, які накладаються на них.

Кар’єра у фінансовому секторі, зокрема в агропромисловому комплексі, вимагає точності, стратегічного мислення та постійного навчання, адже галузь є дуже динамічною. Це створює ще одну складність — необхідність постійно адаптуватися до змін і бути в курсі нових технологій та практик.

Що потрібно, щоб подолати ці бар’єри?

Щоб подолати ці бар’єри, жінкам важливо розставляти пріоритети. Усвідомлення того, що не все треба робити одночасно, допомагає уникнути вигорання.

Також необхідно будувати систему підтримки — це може бути партнер, який допомагає з обов’язками вдома, або допомога від сім’ї. Крім того, важливо інвестувати в навчання, адже постійне вдосконалення професійних навичок надає впевненості та конкурентоспроможності.

Також потрібно підтримувати інших жінок. Формування спільнот і мереж дозволяє обмінюватися досвідом і допомагати одна одній. І, звісно, бути відкритою до змін, оскільки гнучкість і готовність адаптуватися до нових умов є ключем до успіху.

Чи є на Вашу думку фактори, які особливо сприяють розвитку жіночого лідерства в агропромисловому секторі? Як можна стимулювати ці процеси?

Сьогодні ми чітко спостерігаємо зміну суспільних ролей, що є важливим фактором для розвитку жіночого лідерства в агропромисловому секторі. В нинішніх умовах, коли чоловіки беруть участь у війні та виконують важливу місію, захист нашої держави, жінки змушені брати на себе більше відповідальності. Ми освоюємо нові професії, зокрема й у агробізнесі, що відкриває можливості для лідерства та професійного розвитку.

Також важливими факторами є наполегливість і мотивація. Жінки показують, що можуть досягати вагомих результатів, маючи чітку мету. А зростання попиту на кваліфікованих фахівців дає жінкам шанс проявити себе в агропромисловому секторі.

Для стимулювання цього процесу важливо забезпечити доступ до навчання, запроваджувати менторські програми, створювати умови для балансу між роботою та сім’єю, а також популяризувати історії успішних жінок, що ми зараз з вами й робимо (посміхається – ред.). Жінки здатні на багато, якщо є відповідні можливості та підтримка.

Чи змінилося ставлення до жінок у керівних ролях серед Ваших колег і партнерів за останні роки? Що, на Вашу думку, сприяє зміні стереотипів?

Ставлення до жінок у керівних ролях значно змінилося за останні роки. Стереотипи поступово відходять на другий план, і сучасний бізнес оцінює людей за їх результатами та професіоналізмом, а не за гендером.

Це стало можливим завдяки активній участі жінок у бізнесі, їхнім досягненням і руйнуванню застарілих уявлень. Коли жінки демонструють, що можуть бути ефективними керівниками, це змінює загальне сприйняття їх ролі в бізнесі.

Як Ви вважаєте, чи існує особливий підхід до управління, який жінки приносять у бізнес? Які риси жіночого лідерства є найбільш ефективними для розвитку підприємств?

Жінки приносять у бізнес свій унікальний підхід, який вирізняється практичністю та стійкістю. Вони зосереджуються на вирішенні проблем, навіть у складних умовах, і це допомагає забезпечити безперервність діяльності компанії.

Ключові риси жіночого лідерства, які допомагають підприємствам, — це емоційна стійкість, можливість одночасно опрацьовувати велику кількість інформації, аналітичний підхід і увага до деталей. Жінки також добре адаптуються до змін і приймають зважені рішення навіть в умовах невизначеності. Ці якості дозволяють уникати багатьох ризиків і створюють основу для сталого розвитку бізнесу.

Чи відчуваєте Ви, що на жінок у керівних посадах покладається більше тиску щодо відповідності стереотипам? Як Ви долаєте цей виклик?

Так, жінки в керівних посадах часто стикаються з додатковим тиском. Очікується, що жінка повинна бути одночасно жорстким лідером і зберігати “жіночність”. Але для мене важливо не відповідати чужим очікуванням, а встановлювати власні стандарти професійності та балансу.

Я фокусуюся на результатах і командній взаємодії, і коли є чіткі досягнення, це зменшує будь-які упередження. Також важливо дбати про емоційне здоров’я і звичайно створення позитивного прикладу допомагає змінювати стереотипи в компанії та в суспільстві.

Які кроки, на Вашу думку, необхідні для створення рівних можливостей для жінок у всіх професіях, включаючи фінансові та виробничі ролі?

Найважливіший крок — це постійне навчання і врахування змін, що відбуваються у законодавстві, технологіях та інших сферах. Жінки мають довіряти своїй інтуїції, інколи приймаючи навіть нелогічні, на перший погляд, рішення, які зрештою можуть бути правильними.

Ваша кар’єра є прикладом того, як жінки можуть досягти успіху навіть у складних умовах. Що Вас найбільше мотивує у професійному розвитку?

Мені дуже подобається сфера діяльності, в якій я працюю. Це важливо для професійного розвитку. Звісно, інколи я втомлююсь морально та фізично, але коротка відпустка, особливо за межами дому, допомагає відновити сили та натхнення для подальшої роботи.

Як Ви вважаєте, чи впливає корпоративна культура на можливість жінок проявляти себе в бізнесі? Які кроки варто зробити для створення середовища, в якому кожен має рівні можливості для самореалізації?

Так, корпоративна культура справді має великий вплив. Вона повинна сприяти створенню умов, де кожен має можливість самореалізуватися, і жінки не бояться висловлювати свої ідеї. Це також означає, що треба створювати середовище для прийняття різних підходів до вирішення завдань і забезпечувати рівний доступ до можливостей, незалежно від статі.

Щоб цього досягти, важливо побудувати систему підтримки для всіх співробітників, проводити тренінги на тему гендерної рівності та створювати механізми для розвитку лідерств.

Як Ви справляєтеся з балансом між роботою та особистим життям? Чи вважаєте цей баланс ключовим для досягнення успіху в керівництві?

Баланс — це основа всього. Він важливий у всіх аспектах життя: між роботою та особистим часом, між здоровим способом життя і задоволеннями, між навчанням і відпочинком. Проте, чесно кажучи, не завжди є змога його дотримуватися. Є періоди, коли робота виходить на перший план, і час для сім’ї доводиться відкладати. Та водночас є моменти, коли родина стає пріоритетом номер один.

Для мене особисто мої рідні завжди в пріоритеті. Але я також розумію, що керівництво вимагає концентрації та відповідальності. Головне — бути гнучкою, вміти розставляти пріоритети й не боятися робити вибір у конкретній ситуації. Це допомагає не лише справлятися з викликами, але й знаходити гармонію у всіх аспектах життя.

Яку пораду Ви б дали молодим жінкам, які тільки починають свою кар’єру і прагнуть досягти лідерських позицій у агропромисловій галузі?

Найважливіше — це постійне навчання. Розвивайте свої знання та навички, адже сучасний світ дуже динамічний, і тільки той, хто прагне до вдосконалення, може досягти успіху. Не менш важливим є досвід. Він не завжди буде позитивним, але навіть із помилок можна винести цінні уроки. Аналізуйте свої невдачі, шукайте їх причини та використовуйте отримані знання для подолання майбутніх викликів.

А ще — ніколи не забувайте про людей. Ставлення до колег, підлеглих і партнерів визначає ваш шлях у кар’єрі. Будуйте відносини на взаємоповазі, підтримці та розумінні. Адже людські відносини — це найважливіше, що ми маємо в житті. І саме через них ми створюємо середовище, яке допомагає рухатися вперед.

Читайте також:

«Жінки в агро стають рушійною силою змін і руйнують стереотипи», — HR-директорка Володимир-Волинської птахофабрики




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 Грудня, Середа
3 Грудня, Вівторок