В Україні відзначають День жертв у Бабиному яру
В Україні 29-го вересня відзначається День пам’яті жертв Бабиного Яру – євреїв, циган, військовополонених та інших невинних людей, убитих нацистською Німеччиною в Бабиному Яру в 1941 році.
За роки Другої світової війни в Бабиному Яру загинули понад 100 тисяч осіб – євреїв, циган, караїмів, військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки, – повідомляє Кореспондент.
27 вересня 1941 року нацистська влада окупованого Києва віддала наказ про те, щоб 29 вересня єврейське населення міста до восьмої години ранку з’явилося у призначене місце з документами і цінними речами. За невиконання наказу погрожували розстрілом. При цьому було оголошено про намір провести перепис і переселення євреїв. Присутніх кати зігнали до Бабиного Яру, відібрали у них всі цінності, а потім розстріляли.
За два дні, 29-30 вересня, було розстріляно 33 тисячі 771 особу – майже все єврейське населення Києва.
Усього за роки Другої світової війни в Бабиному Яру загинули понад 100 тис. осіб – євреїв, циган, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки і представників інших національних або соціальних груп, яких окупанти вважали “зайвими”. Розстріли в Бабиному Яру тривали до звільнення Києва від окупантів.
Бабин Яр поряд з Освенцимом став жахливим символом Голокосту на території Східної Європи.
Трагедія Бабиного Яру відзначається в Україні на державному рівні.
Президент України Петро Порошенко 29 вересня також вшанував пам’ять жертв трагедії.
“Бабин Яр – трагедія киян і всієї України, незагойна рана на тілі нашої планети. Це місце – братська могила різних народів і відомий у всьому світі символ Голокосту”, – йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.