<

Уряд дозволив створювати військово-лікарські комісії при цивільних медзакладах

07:11 | 20.04.2023 / Новини / , , /
Перегляди
536
/ Коментарі відсутні

Уряд дозволив створювати військово-лікарські комісії (ВЛК) при цивільних закладах охорони здоров’я.

Як повідомила Національна служба здоров’я України, Кабінет Міністрів 18-го квітня ухвалив відповідну постанову № 343.

Для посилення спроможності ВЛК у програмі медичних гарантій запроваджується новий пакет, який дозволить залучити до роботи комісій цивільні медзаклади.

Передбачено, що НСЗУ укладатиме договори з цими закладами та забезпечуватиме оплату наданих послуг – 883 грн за один комплексний медичний огляд. В межах пакету надаватимуть такі послуги:

  • проведення лабораторних та інструментальних досліджень;
  • оцінка придатності особи до військової служби, призначення у разі потреби необхідних консультувань та обстежень для встановлення, уточнення або спростування діагнозу;
  • направлення особи за наявності показань в інші медичні заклади для додаткових консультацій та обстежень, а також для надання спеціалізованої медичної допомоги у разі потреби;
  • оформлення проектів довідок та формування медичних висновків щодо стану здоров’я особи.

Зазначається, що оголошення на новий пакет НСЗУ відкриє після погодження специфікацій МОЗ України.

Військово-лікарські комісії вирішують питання ступені придатності до військової служби, надання відпустки військовим у зв’язку з хворобою, звільнення їх зі служби за станом здоров’я після отримання поранень. Але ВЛК зараз надзвичайно перевантажена через триваючу мобілізацію та наслідки активних бойових дій.

Медиків ВЛК в Україні не в усіх регіонах вистачає, тож бійцям, щоб отримати компенсацію, подовжити лікування, піти в запас, треба вистояти кількатижневу чергу. Але не всі військові, особливо з важкими пораненнями, контузіями та на протезах можуть висидіти чергу до лікарів ВЛК.

Голова уряду Денис Шмигаль заявив, що процес проходження комісій повинен стати людиноорієнтованим. Тож Кабмін працює над автоматизацією та діджиталізацією всіх процесів у рамках проходження бійцями військово-лікарських комісій. Шмигаль також доручив опрацювати можливість створення на базі кожного центру комплектування так званого «військового ЦНАПу».
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 Квітня, Вівторок