У Волинській області немає молокопродуктів, які відповідають стандартам ЄС?
На Волині немає жодного виробника молокопродуктів, чия продукція відповідає стандартам ЄС? До такого висновку можна прийти, ознайомившись зі списком виробників, яким із 10 січня 2016 року буде дозволено продавати молокопродукцію в країнах Європейського Союзу.
Так, 10 українських виробників отримали дозвіл на продаж молочної продукції на ринку ЄС, – повідомила заступник міністра аграрної політики і продовольства України Владислава Рутицька на персональній сторінці в одній із соцмереж, – пише «Волинська газета».
“Європейська Комісія опублікувала рішення про включення наших компаній з виробництва молока і переробки молочних продуктів до офіційного списку затверджених експортерів до ЄС. Дозвіл набирає чинності 10 січня 2016 року”, – написала Рутицька.
Згідно з опублікованим списком, до числа тих, хто отримав дозвіл на експорт «молочки» до Євросоюзу, увійшли підрозділи компанії «Молочний альянс» (Яготинський маслозавод і Золотоніський маслоробний комбінат), «Лакталіс» («Лакталіс-Миколаїв» і «Молочний дім»), «Мілкіленд» (Недригайлівський сирцех і Роменський молочний комбінат підприємства «Рось», «Менський сир» підприємства «Прометей»), компанія «Люстдорф», Львівський холодокомбінат і «Гадячсир».
Жодного переробника з Волині в списку немає.
Ситуацію ускладнює й та обставина, що Україна нині займає 14-те місце в світі з валового виробництва молока (приблизно 11,5 мільйона тонн на рік).
Попри постійне зростання вартості роздрібних цін на молокопродукти, їх якість залишається на невисокому рівні, а тому витримати конкуренцію з європейськими виробниками дуже складно.
Однією з основних причин експерти називають низьку ефективність виробництва молока, адже 70% його виробляється приватними домогосподарствами, що супроводжується характерними відхиленнями якісних характеристик, а більше 10% молока надходить несортовим.
Відсутність у переліку фірм, які зможуть продавати свою продукцію на західних ринках, може означати для волинських сільгоспвиробників додаткові проблеми зі збутом, а також загрожуватиме черговим скороченням великої рогатої худоби.