<

У Раді погодили «компромісний» законопроєкт про брехню в деклараціях: без ув’язнення за порушення

Цей запис опубліковано більш як рік тому
12:43 | 4.12.2020 / Новини / /
Перегляди
1
/ Коментарі відсутні

Комітет Ради з питань правоохоронної діяльності узгодив «компромісний» законопроєкт щодо відновлення відповідальності за брехню в деклараціях, яку раніше скасував КСУ. Він передбачає штраф, обмеження волі, але не ув’язнення. Водночас у НАЗК переконані, що це буде неефективно.

Про це повідомили на засіданні комітету. Законопроєкт рекомендували парламенту ухвалити за основу та в цілому, – повідомляє Громадське.

Як зазначив голова комітету Денис Монастирський, узгоджений проєкт закону є «компромісним» і напрацьований на базі відповідних законопроєктів президента (№4434) та робочої групи з урегулювання конституційної кризи (№4441).

За словами Монастирського, документ передбачає таке покарання за умисне внесення недостовірних відомостей у декларацію в розмірі від 4000 прожиткових мінімумів (наразі це майже 9 млн грн):

  • штраф від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 85 тисяч грн);
  • громадські роботи;
  • або обмеженням волі на строк до двох років із позбавленням права обіймати певні посади.

«Такий компроміс досягнутий», — сказав Монастирський.

Законопроєкт можуть винести на голосування в Раді 4 грудня.

НАЗК проти

Ще до засідання комітету в Національному агентстві з питань запобігання корупції наголосили, що розроблений робочою групою законопроєкт не передбачає позбавлення волі ані за умисне декларування неправдивої інформації, ані за умисне неподання декларації.

У Нацагентстві переконані, що таке покарання не сприятиме ефективному запобіганню корупції та утвердженню справедливості.

Водночас у «Слузі Народу» переконані, що норма про ув’язнення за неправдиве декларування статків посадовців виявилася неефективною, а раціональнішими стануть громадські роботи.

Навіщо відновлювати відповідальність?

Через рішення Конституційного суду. 27-го жовтня він на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників і суддів у формі штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації. Також КСУ закрив доступ до е-декларацій чиновників, а НАЗК позбавив ключових повноважень.

Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Через цю ухвалу правоохоронці змушені будуть закрити всі справи щодо неправдивого декларування майна чиновниками.

Раніше Національне антикорупційне бюро та Національне агентство з питань запобігання корупції просили ухвалити законопроєкт про відновлення відповідальності за недостовірну інформацію в деклараціях до кінця грудня, інакше чиновників не можна буде притягнути до відповідальності за брехню в деклараціях за 2020 рік.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 Квітня, Вівторок