У Києві викрили екс-посадовців, які привласнили 16 об’єктів нерухомості
Київська прокуратура разом з поліцією викрили у столиці злочинну групу з числа колишніх посадовців, які завдяки підробленню документів привласнили 16 об’єктів нерухомості.
Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва.
“Київською місцевою прокуратурою № 10 спільно із Сектором спеціальної поліції Шевченківського УП ГУНП в місті Києві викрито та задокументовано діяльність організованої злочинної групи, учасники якої шляхом підроблення правовстановлюючих документів заволоділи правом власності на 16 об’єктів нерухомості, завдавши мільйонних збитків державі та столичній громаді”, – йдеться у повідомленні.
У злочинну групу входили колишній заступник генерального директора СВКП “Київводфонд”, екс-начальник юридичного відділу вказаного підприємства, троє громадян України та громадянин Росії.
У прокуратурі розповіли, що один з учасників використовував бланки договорів, печатки Товарних бірж та підроблені печатки Комунального підприємства “Київське міське бюро технічної інвентаризації” і підробляв правовстановлюючі документи на об’єкти нерухомості, змінюючи їх власників на підставних осіб – мешканців окупованих районів Луганської області.
Останні за гроші виступали стороною продавця у фіктивних правочинах із вказаними об’єктами.
“У такий спосіб у період з 2014 по 2015 роки зловмисники заволоділи 14 нежитловими приміщеннями, які перебували на балансі СВКП “Київводфонд” та розташовані переважно в центральних районах столиці та біля станцій метрополітену, а також двома будівлями на вул. Коперника та на вул. Січових Стрільців”, – зазначають у прокуратурі.
Загальний розмір збитків, завданих державі та територіальній громаді понад 10 мільйонів гривень.
За результатами досудового розслідування п’ятьом особам, у тому числі, екс-заступнику генерального директора СВКП “Київводфонд” та начальнику юридичного відділу вказаного підприємства, який наразі займається адвокатською діяльністю, повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч 4 ст. 190 та ч. 3 ст. 209 КК України.
Санкція статей передбачає до 15 років позбавлення волі із конфіскацією майна.
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.
Ще одному фігуранту, який перебуває у розшуку, підозру оголошено заочно.
На незаконно відчужене державне та комунальне майно накладено арешт. Досудове слідство триває.