У Греції священики припинять вважатися держслужбовцями і отримувати зарплату
Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас та архієпископ Афінський Ієронім домовилися, що грецька церква не протистоятиме пропозиціям уряду зробити державу «релігійно нейтральною» в обмін на щорічні субсидії.
Про це повідомляє Європейська правда, поширюючи новину Ekathimerini.
Ципрас назвав історичною домовленість з грецькою православною церквою, оскільки це відкриває шлях змінам Конституції щодо відносин між державою і церквою.
За словами прем’єра Греції, церковні служителі більше не вважатимуться держслужбовцями і будуть виключені з реєстру тих, хто отримує зарплату безпосередньо з держбюджету. В той же час держава все ж платитиме щорічно певну суму у спеціальний церковний фонд у якості субсидії.
Щорічна субсидія до церковного фонду складатиме 189 млн євро, кошти фонду головним чином використовуватимуться для виплати зарплат близько 9 тисячам церковних служителів.
Угода між церквою та урядом також передбачає врегулювання суперечки щодо нерухомості, яка тривала кілька десятків років. Церква є одним з найбільших власників нерухомості у Греції.
Міжнародні кредитори Греції віддавна вимагали уряд країни скоротити число держслужбовців і провести приватизацію державного майна.
Досягнуту прем’єром та архієпископом домовленість ще мають затвердити уряд, парламент та церковний синод.