У Єврокомісії обіцяють Україні розширити допомогу
У Єврокомісії обіцяють Україні допомогу з торгівлею і чекають проведення низки реформ.
Єврокомісія сподівається незабаром дати позитивну рекомендацію щодо безвізового режиму з Україною та в 2016 році розширить програми з поліпшення ділового клімату в Україні, підтримки розвитку малого та середнього бізнесу, допоможе цій країні створювати нові ринки, – повідомляє Корреспондент.
Про це на слуханнях у Європарламенті заявив єврокомісар з політики партнерства і переговорів про розширення Йоханнес Хан.
“Ми повинні допомагати Україні у створенні необхідних умов для розвитку нових торговельних та інвестиційних відносин з ЄС”, – заявив він.
Хан зазначив, що угода про зону вільної торгівлі між ЄС та Україною, яка набула чинності з початком року, дала українському бізнесу “привілейований і ймовірний доступ на найбільший ринок світу, а підприємства ЄС можуть скористатися полегшеним доступом на український ринок”.
Єврокомісар нагадав, що минулого року було проведено близько 20 тристоронніх зустрічей, щоб врахувати російські заклопотаності у зв’язку з реалізацією цієї угоди, однак Україні довелося зіткнутися з низкою обмежувальних заходів, встановлених Росією. ЄС, наголосив він, має допомогти Україні впоратися з цими труднощами.
“У свою чергу, – продовжував він, – Україна має продемонструвати ділову відкритість, привівши ключові сфери у відповідність до стандартів ЄС і зробити рішучі дії для зміцнення верховенства права”.
За його оцінкою, незважаючи на дуже важкі обставини український уряд домігся прогресу у виконанні угоди про асоціацію з ЄС. Почали працювати національне антикорупційне бюро, нова національна поліція, прийнятий закон про газовий ринок, покликаний привести українську газову галузь у відповідність з Третім енергетичним пакетом ЄС.
“Але ми не повинні недооцінювати проблеми, які стоять перед країною. Боротьба з корупцією, судова реформа, реформа державної адміністрації, прийняття поправок до конституції, особливо друге читання поправки про децентралізацію, зажадають сміливості і політичної волі”, – зауважив Хан.
Раніше повідомлялося, що глави МЗС Євросоюзу вперше на засіданні більше уваги приділили дискусії про реформи в Україні, ніж мінським угодам.