Скандального екс-майора Мельниченка позбавили майна і можуть затримати
Печерський райсуд Києва заарештував нерухомість і банківські рахунки колишнього майора Управління держохорони Миколи Мельниченка. Суд також дав дозвіл на його затримання.
Про це повідомляє Судовий репортер з посиланням на матеріали суду.
Згідно з постановою суду, Мельниченка підозрюють в скоєнні державної зради у формі шпигунства, розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, перевищенні службових повноважень, а також легалізації (відмиванні) доходів, отриманих злочинним шляхом за ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 328, ч. 3 ст. 365 і ч. 2 ст. 209 КК України.
Зазначається, що ще 25 листопада 2016 року він був оголошений у всеукраїнський розшук.
22 лютого 2017 слідство підготувало запит до Департаменту юстиції США для встановлення місцеперебування Мельниченка і проведення з ним відповідними американськими органами слідчих і процесуальних дій.
Також 14 квітня 2017 року в Інтерпол були направлені матеріали для оголошення його в міжнародний розшук.
У рішенні зазначено, що 16 травня 2018 року Печерський райсуд Києва повторно надав дозвіл на затримання Мельниченка для приведення його до суду, де йому вибирати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.
Крім того, 10 вересня цього року суд прийняв кілька рішень про арешт майна Мельниченка. Суд заарештував дві квартири, житловий будинок і дві земельні ділянки Мельниченка.
Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2006 року по теперішній час Мельниченко нібито проводив операції з використанням підприємств з ознаками фіктивності для відмивання доходів. Так, з рахунків Американської компанії Traditional Express Van lines INC в 2006-2013 роках на рахунки Мельниченка перераховувалися кошти, як поворотна фінансова допомога. Гроші знімалися готівкою в мережі банкоматів як на території США, так і на території України.
Зокрема заарештовані кошти на рахунках ТОВ Новіком Груп і ТОВ Батлер, а також особисті рахунки майора в ПриватБанку.
Крім того, суд заарештував автомобілі LEXUS IS 250, седан-В, білого кольору 2011 випуску, LEXUS RX 350, універсал-В, коричневого кольору 2012 випуску, TOYOTA CAMRY 2,4, седан-В, чорного кольору, 2009 року випуску, зареєстровані на дружину Мельниченка.
Мельниченко фігурує у провадженні за підозрою в скоєнні державної зради у формі шпигунства, розголошенні відомостей, що становлять державну таємницю, перевищенні службових повноважень, а також легалізації (відмиванні) доходів, отриманих злочинним шляхом за ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 328, ч. 3 ст. 365 і ч. 2 ст. 209 КК.
Справу відкрили ще 19 серпня 2015 року. Встановлено, що Мельниченко як старший офіцер безпеки відділення оперативно-технічних оглядів оперативно-технічного відділу УДО, з лютого по вересень 2000 року, будучи відповідальним за проведення оперативно-технічних оглядів в особливо режимному приміщенні – службовому кабінеті президента Леоніда Кучми, діючи умисно в збиток національній безпеці України в сфері зовнішніх відносин, з корисливих мотивів, умисно зібрав з метою передачі відомості, що становлять держтаємницю, що містяться в записах розмов між президентом Леонідом Кучмою і вищими посадовими особами і політичними діячами країни.
У 2002-2004 роках він передав записи представникам іноземних організацій за відповідну грошову винагороду, яку в подальшому легалізував шляхом придбання об’єктів нерухомості, транспортних засобів та іншого майна, як на території США, так і на території України.
У вересні 2006 року і січні 2013 року Мельниченко купив в Україні дві квартири, а в жовтні 2013 року – житловий будинок і дві земельні ділянки.
Один свідок підтвердив отримання Мельниченком зі США близько 2 мільйонів доларів. Зазначені кошти майор нібито зберігав у сейфі власного офісу на вулиці Ірининській в Києві.