<

Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Розповіли, які штрафи загрожуть освітянам за порушення мовного закону

Цей запис опубліковано більш як рік тому
11:45 | 19.08.2022 / Новини / , /
Перегляди
173
/ Коментарі відсутні

Упродовж минулого навчального року в Україні зафіксували понад 150 випадків порушення норм мовного закону в освітніх закладах.

У зв’язку з цим перед початком нового навчального року мовний омбудсмен Тарас Кремінь нагадав освітянам, що навчати дітей в Україні необхідно державною мовою, а за порушення законодавства учителям загрожують штрафи, повідомив Кремінь у своєму фейсбуці.

За його словами, протягом 2021-2022 навчального року до Секретаріату уповноваженого надійшло 157 звернень про порушення мовного законодавства. При цьому скарги надходили як на педагогів шкіл, так і на викладачів дитсадків та університетів.

Омбудсмену повідомляли про факти двомовності та використання недержавної мови під час освітнього процесу. Найчастіше мовний закон порушували у Києві (31 скарга), на Одещині (17) та на Харківщині (14).

Кремінь нагадав, що нині в Україні діють санкції за порушення мовного закону в освітніх закладах.

“Сьогодні освіта як фундамент творення особистості відіграє важливу роль у зміцненні статусу української мови як державної. Тому нагадуємо, що, відповідно до змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, з 16 липня 2022 року за порушення мовного Закону 

Уповноважений може накладати штраф, в тому числі й на тих директорів шкіл, ректорів, науково-педагогічних і педагогічних працівників, які свідомо ігноруватимуть мовне законодавство”, – наголошують в Секретаріаті уповноваженого.

Розмір штрафу, відповідно до закону, складатиме від 3 400 до 8 500 гривень, якщо порушення зафіксували вперше. За повторне порушення накладатиметься штраф у розмірі від 8 500 до 11 900 гривень.

Водночас він підкреслив, що представники нацменшин в Україні мають право вивчати мову своєї нації.

“У місцях компактного проживання національних меншин або корінних народів гарантується право на навчання, поруч із державною, мовою відповідної спільноти”, – наголосив омбудсмен.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 Грудня, Неділя