Прокуратура вивчить питання незаконного отримання військовослужбовцями статусу учасника АТО
Військова прокуратура Західного регіону України, провівши моніторинг засобів масової інформації, у тому числі соцмереж, та прийом громадян – учасників АТО, установила, що серед діючих та колишніх військовослужбовців учасників АТО виникла соціальна напруга, викликана отриманням окремими військовослужбовцями статусу учасника бойових дій.
Йдеться про осіб, котрі знаходилися в тилу і фактичної участі у бойових діях не брали. Про це повідомила прес-служба військової прокуратури Західного регіону України
Як стало відомо, деякі військовослужбовці участь у бойових діях не приймали, а перебували у штабах військових частин в зоні проведення бойових дій декілька днів, до прикладу, 3-5, а згодом, у лічені тижні, отримали статус УБД. Це при тому, що бійці, котрі насправді давали відсічі і стримували агресора-окупанта, можуть чекати на посвідчення тривалий період часу.
Крім того, деякі з військовослужбовців лише формально були включені в склад сил та засобів, які залучались та брали безпосередню участь в АТО на території Донецької та Луганської областей, забезпеченні її проведення. Такі особи отримали статус УБД та, відповідно, пільги і грошові виплати, передбачені нормативними актами.
«З метою уникнення соціальної напруги та вжиття дієвих заходів, військова прокуратура регіону проведе вивчення законності надання статусу учасника бойових дій, за результатами якого буде вирішено питання із вжиття заходів відповідного реагування», – зазначив т.в.о. військового прокурора регіону Михайло Балан і додав, що в державі потрібно припинити так званий «військовий туризм» у зону проведення Операції Об’єднаних сил.
У зв’язку з цим звертаємо увагу представників ЗМІ, правозахисників та всіх небайдужих громадян, що в разі наявності інформації про вищенаведені факти, потрібно звертатися та повідомляти про такі протиправні дії до військової прокуратури Західного регіону України.
Контактний телефон військової прокуратури Західного регіону України для усного звернення громадян за допомогою засобів телефонного зв’язку: (032) 233-31-18 та електронна адреса для роботи з електронними зверненнями громадян: sk@vpzhr.gp.gov.ua.
Довідково: статус учасника бойових дій надається: військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Держспецтрансслужби, військовослужбовцям військових прокуратур, особам рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення АТО ДФС, МВС, Управління держохорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДКВС, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також особам добровольчих формувань, що були включені до складу ЗС, МВС, НП, Нацгвардії та інших утворених, відповідно до законів України, військових формувань та правоохоронних органів.
ЗСУ зрозуміло.
А на якій підставі отримали УБД самі працівники прокуратури? А поліції\міліції? вони ж там перебували на максимум третій лінії і тільки пару тижнів. Але УБД, пільги, земельні ділянки вже отримали. Солдатам треба безліч виписок, наказів і т.д. – і то носом воротять. Хоча все начальство вже зірки, ордена та УБД отримало. мабудь генерали піднімали прокурорських та поліцейських в атаку за аеропорт, Саур-могилу… Бо солдатів там не було були тільки “… працівникам Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Держспецтрансслужби, військовослужбовцям військових прокуратур, особам рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення АТО ДФС, МВС, Управління держохорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДКВС, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також особам добровольчих формувань, що були включені до складу ЗС, МВС, НП, Нацгвардії та інших утворених, відповідно до законів України, військових формувань та правоохоронних органів…”
Свята правда, перевірити всіх “кабінетних”, забрати посвідчення або направити на передок для підтвердження статусу. Цікаво, скільки з цієї кагорти поїде, а скільки стануть “невиліковно хворими”