У Нововолинську вшанували пам’ять Михайла Вербицького
Сьогодні в центральній міській бібліотеці відбувся вечір-портрет «Ці рядки зробили його безсмертним» присвячений 200-річчю від дня народження українського композитора Михайла Вербицького та 150-річчя першого публічного виконання Національного гімну.
Михайло Михайлович Вербицький – один із найяскравіших представників національної композиторської школи в історії української музики.
Він належить до кола тих свідомих українських митців, що закладали на західних землях України фундамент професіональної музичної культури, спрямованої на виховання національної свідомості. Спадок митця нараховує 133 відомі композиції. Найвагомішим твором є музика до Українського Державного Гімну «Ще не вмерла України» на слова Павла Чубинського. Історія державного Гімну України дуже багата та цікава, вона є живою історією, яка продовжується і сьогодні. Українські пісні-гімни передували створенню національного гімну. Перша музична символіка нашого народу сягає часів Київської Русі. Перше публічне виконання Гімну України «Ще не вмерла України…» відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі під час першого на Західній Україні шевченківського концерту. Музичний текст вперше побачив світ 1885 р. у збірці “Кобзар”, полонивши широкі кола громадськості. Рукописний текст «Ще не вмерла Україна і слава і воля», слова і музика зберігається у Львівській національній науковій бібліотеці України імені В. Стефаника. До найбільших святинь будь-якого народу належить національний гімн – найвищий вияв його волелюбних прагнень, духовно-патріотичних устремлінь. Слова і музика гімну змушують кожного з нас підніматися при перших же акордах. В роки незалежної України гімн виконується не тільки в радісні хвилини а й важкі. Кожен громадянин України повинен знати історію державного символу, цінувати минуле та відстоювати майбутнє.