<

Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Саботаж чи люстрація? або Чи змушували голову дачного масиву “Прикордонник” написати заяву

Цей запис опубліковано більш як рік тому
15:38 | 25.02.2015 / Нововолинськ /
Перегляди
17
/ 1 коментар

22 лютого після зборів садоводів товариства масиву “Прикордонник” біля нововолинської міськради трапилась бійка. Причиною всьому незадоволення певних осіб роботою директора Ігора Веселова, який, все ж таки, написав заяву про звільнення.

За ці дні журналістам “БУГу” вдалось неодноразово спілкуватись із представниками двох сторін конфлікту. Суперечника всередині громадської організації не зменшує своєї гостроти і сьогодні, для об’єктивного бачення суті конфлікту висвітлюємо інформацію двох сторін. За ким правда вирішувати громадськості.

В цей день, 22 лютого, мала відбутись звітно-виборна конференція (прибуло більше 300 садівників) на якій Ігор Володимирович повинен був прозвітувати перед колективом на основі висновків роботи ревізійної комісії.

Відповідно, три роки тому була призначена ревізійна комісія (у складі Шпачук і Дудчик), яка, відмовилася проводити відповідні роботи. За словами Ігоря Володимировича причину ігнорування виконувати обов’язки комісія не пояснила, за версією іншої сторони – комісія відмовилась робити ревізію, тому що попередні висновки їхньої роботи неодноразово засвідчували значні порушення у роботі масиву, які не брались до уваги, тому більше не хочуть співпрацювати із головою.

 Управління все ж призначило іншу незалежну комісію. Це не сподобалось представникам масиву, які закидали неправомірність таких дій.

На цій конференції колектив мав вирішувати чи залишати діючого голову на посаді чи переобирати.

За словами пана Ігоря, на нього чинили тиск тому він написав заяву про звільнення. А організували це декілька осіб – Тетяна Карташова, Варвара Сирмолотова, Тетяна Борболь, Валерій Борболь, Дмитро Стильмощук, Людмила Розік, які й у минулому році зірвали конференцію, не обравши нового голову. Але садівництво, незважаючи на це, повинно було працювати, тому Ігор Веселов і далі продовжував виконувати свої обов’язки.

Позиція іншої сторони конфлікту кардинально відрізняється. Як стверджує Тетяна Борболь, яка є членом масиву, на зборах масиву 22 лютого, окрім 300 учасників, були також представники влади, Ігорю Веселову було висловлено недовіру, ніхто нікого не змушував писати заяву, це можуть підтвердити інші учасники конференції. “Голова сам запропонував написати заяву про звільнення, ми погодились, більшість підтримали – розповідає пані Тетяна журналістам “БУГу”.

Згідно законодавства за наявності протоколу засідання конференції голова має право написати заяву про звільнення, що і зробив Ігор Володимирович, адже за його словами, він не хоче працювати за таких обставин.

“Два роки тому мою діяльність перевіряла обласна та нововолинська прокуратура, ніяких протизаконних дій виявлено не було. В їх рішеннях були лише зазначенні помилки в діяльності бухгалтера, якого я за це звільнив. Із червня 2013 року працює новий бухгалтер, який навів порядок у документації. Я згоден поступитись місцем іншій людині, яку виберуть законним шляхом, але ці безпідставні звинувачення та бруд в сторону моєї сім’ї переходять усі межі людяності”, – пояснює Ігор Володимирович.

Людмила Борболь стверджує, що висновків чи будь-яких документів щодо перевірки прокуратурою і обласною і місцевою діяльності “Прикордонника”, про які каже Ігор Володимирович, ніхто не бачив, свідків теж не було, тому є підозра, що її взагалі не було. Окрім цього жінка стверджує, що усі учасники масиву, які обирають голову, мають право вільно контролювати діяльність і голови і бухгалтера. Коли вони оглядали бухгалтерські книги, то були вражені кількістю виправлень, також були виправлення і у книзі обліку, у якій суворо заборонено робити будь-які поправки.

З її слів стає зрозумілим те, що ті людини які мають можливість керувати грошовим потоком масиву “Прикордонник” тримаються зубами за свої посади, адже річний бюджет організації близько 400 тис. гривень. На звітно-виборній конференції Веселов так чи інакше був би знятий із своєї посади. “Більшістю голосів люди показали, що не підтримують його  кандидатуру на повторний термін головування, є був складений відповідний протокол секретарем, який викрали. По цьому факту написана заява в міліцію”, – стверджує пані Тетяна. Хоча, згідно закону, протокол має бути переданий голові, що і було зроблено, а копія надана учасникам конференції.

Пані Тетяна пояснює, що відповідно до Закону України “Про кооперацію” голова правління СТМ “Прикордонник”- це не директор фірми а наймана особа, яка обирається вищим органом управління кооперативу, тобто загальними зборами членів кооперативу. Діяльність голови залежить від рішень, які приймаються на зборах. Відповідно, члени масиву неодноразово помічали порушення у діяльності голови, починаючи зі самовільної зміни штатного розпису (без погодження на зборах) і до незрозумілих махінації із грошима, тому його вирішили зняти із посади і розібратись у вчиненому.

В минулому році було звернення до правоохоронних органів із прохання провести детальну перевірку, на що члени масову отримали відповідь про закриття кримінального провадження, у кінцевому поясненні було зазначено, що розібратись у документації неможливо, адже вона не ведеться належним чином, тому порушень теж змогли виявити. Чому голова, бачивши порушення у бухгалтерській документації, сам не звернувся у міліцію не зрозуміло, можливо він також був до цього причетний.

Тетяна Борболь стверджує, що на зборах масиву жодного разу не звучало звинувачень в сторону Ігоря Веселова, називались відповідні факти про зникнення грошей, а хто до цього був причетний мають визначити компетентні органи.

Вчора ці ж “активісти”, уже у складі 30 людей, прийшли безпосередньо в кабінет екс-голови вимагали віддати ключі та печатку. На місці створили інвентаризаційну комісію, хоча такі рішення приймаються лише на загальній конференції яка є головним органом управління. Ця комісія вирушила на масив перевіряти діяльність колишнього голови – порушень не виявили. Дії цих людей мали протизаконний характер тому колишній очільник масиву викликав міліцію. Лише у разі підписання новообраним головою заяви про звільнення Всеселова, останній може передати всі повноваження, в тому числі документи, печатку, ключі і т.д., своєму наступнику.

Вчора на конференції також було обрано тимчасового виконувача обов’язків – Варвару Сирмолотову, нові збори назначені на 15 березня. Але до цього часу потрібно платити податки, зарплати та підтримувати життєдіяльність масиву, це повинна була б робити Сирмолотова із вчорашнього дня. Хоча вона не з’явилась на робоче місце (а вчора в неї мав би бути прийом громадян) і відмовилась підписувати наказ про вступ до виконання обов’язків. Тому Веселов сьогодні, замість новопризначеної, здійснив оплату по заборгованості за електроенергію у сумі 6 тисяч гривень, щоб масив не відключили.

Тетяна Барболь пояснює, що так як Ігор Веселов не надає їм оригіналу протоколу засідання вони не можуть почати оформлювати відповідні документи по працевлаштуванню Варвари Сирмолотової, адже для того щоб вона приступила до виконання обов’язків потрібно оформити ряд офіційної документації.

Окрім цього, за словами Ігоря Веселова, його опоненти уже почали сперечатись між собою за крісло голови, поки триватимуть ці чвари – постраждає дачний масив, адже людини яка б взяла на себе відповідальність далі головувати, на разі, немає. Сім’ї Веселових неодноразово погрожували тому вони звернулися із відповідними заявами до правоохоронних органів.

Ось такі міжусобні війни тривають у Нововолинську, розібратись хто ж винен не так просто. Надіємось, що правда візьме гору у цій ситуації.




один коментар
  1. мені хочеться щоб з сірого брудного садівничого масиву ПРИКОРДОННИК переродився у найкращий затишний куточок де можна відпочити душею і тілом.Це добре що е не байдужі садівники.Нехай це буде початком великих змін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 Грудня, Четвер
11 Грудня, Середа