<

На території Низкиницького монастиря дослідники шукають підземелля

Цей запис опубліковано більш як рік тому
19:42 | 4.10.2015 / Нововолинськ /
Перегляди
7
/ Коментарі відсутні

Експедиція ДП «Волинські старожитності» наприкінці вересня провела розвідкові дослідження на території Низкиницького Успенського монастиря. Роботи здійснювалися за сприянням архімандрита Вікентія – настоятеля монастиря та відомого нововолинського краєзнавця Анатолія Шведа.

Декілька років тому біля входу до церква провалилася земля. Монахи одразу засипали яму, але виникла думка – що на місці провалля могло розташовуватися підземелля. Адже до будівництва церкви у 1643 р. київським воєводою Адамом Киселем тут розташовувався його замок – городище так званого «бастіонного типу», характерне для XVII ст., коли виникає і розвивається вогнепальна зброя і змінюється тактика штурму укріплень. У склепі (крипті) церкви зберігається труна брата Адама – Миколая. Є ще дві крипти, але порожні – вичищені під час нищення церков в радянські часи інформує у прес-служба дослідників.

Дослідження проводилися у південній частині городища на ескарпі та на місці засипаного провалля у церкви. Розвідковий шурф на південь від церкви закладено розмірами 2х4 м і глибиною до 0,80 м від денної поверхні. Культурного шару тут не виявлено, що засвідчує насипний характер замчища. Біля церкви у шурфі розмірами 2х2 м і глибиною 2,20 м від денної поверхні виявлено культурний шар XVII ст. представлений керамічними виробами та цеглою-пальчаткою того часу. На жаль, підземель виявлено не було – провалля виявилося запливом обводненого ґрунту. Проте, зафіксовано, що по всій території площадки городища (де стоїть церква і монастирський двір) знято верхній шар ґрунту потужністю до 1 м. Дослідження за допомогою бура виявили ще декілька цікавих ділянок, де можуть бути підземелля. Але ці роботи заплановано вже на наступний рік.

Нагадаємо, що Низкиницький Успенський монастир – православний чоловічий монастир Української Православної Церкви Московського Патріархату у селі Низкиничі Іваничівського району Волинської області, заснований у 1643 році Адамом Киселем. Після смерті у 1653 році фундатора поховано у Свято-Успенській церкві монастиря. Також тут поховано його дружину Анастасію (дочку київського шляхтича Філона Гулковича).

40568_8
40568_6
40568_5
40568_4
40568_3
40568_1
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 Квітня, П’ятниця