Китайські інвестори зацікавилися нововолинськими шахтами
16-го грудня, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, керівники нововолинських копалень та ДП «Волиньвугілля», представники профспілок гірників зустрілися із потенційним інвестором Гуань Цинбай.
– Ми, влада і шахтарі, зацікавлені у перспективі розвитку наших шахт, – наголосив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області. – Розраховую не на піар-акцію, а на серйозний бізнес проект. Тоді налаштовані на роботу. Сьогодні ж декларую, що готовий до співпраці.
У відповідь Гуань Цинбай запевнив: готові до співпраці й декларують відповідні наміри. Окрім того, користуючись нагодою, засвідчив свою підтримку українському народові, котрий нині переживає складні часи через війну на Сході.
– Якщо нам вдасться реалізувати успішний проект, при чому – оперативно реалізувати, – це буде серйозний політичний, економічний крок, – підкреслив Володимир Петрович. – Представники Міністерства енергетики висловили нам підтримку. При цьому для нас дуже важливо, що представник китайського інвестора подолав десять тисяч кілометрів, аби донести свою позицію.
Зрозуміло, що інвесторам, котрий уже має практику співпраці з українськими гірниками на сході України, потрібно детально вивчити ситуацію у вугільній галузі Волині, отримати всебічну інформацію та якомога більше відомостей. Що вже зрозуміло: можливий варіант співпраці через кредитування на закупівлю обладнання. Проектне кредитування – ще один спосіб роботи з китайськими інвесторами. Одначе, така пропозиція передбачає обов’язкову участь держави, котра й повинна виступити гарантом.
3,5 млр доларів інвестицій готові вкласти в економіку, зокрема, у вугільну промисловість. Саме така цифра прозвучала під час зустрічі. Але, щоби порахувати, скільки саме потрібно інвестувати, слід знати умови проекту та технічну базу. Тому Володимир Гунчик запропонував подати для роботи інвесторам наявні інвестиційні пропозиції щодо розвитку нововолинського вугільного басейну та створити робочу групу, котра тісно співпрацюватиме з компанією інвестора.
– Отримати гроші, аби погасити заборгованість із зарплати, – не інвестиційний проект, – зауважив голова облдержадміністрації. – Результатом повинен бути прибуток. Інакше немає проекту. Все слід викласти мовою цифр, чіткими розрахунками. Але ми повинні вже вносити пропозиції міністерству. Адже на порядку денному – затвердження Державного бюджету на 2016 рік, і у ньому потрібно закладати кошти. Керівництво держави повинне вирішити, бо без фінансових державних гарантій не впоратися.
Уже буквально завтра представники інвестора сядуть за стіл переговорів із волинськими гірниками, аби ретельно обговорити всі технічні моменти, котрі, фактично, будуть першим кроком до формування проекту.
шо знов?