На Волині іноземці планують будувати сміттєпереробні заводи. Фото
Перший сміттєпереробний екологічний завод мають збудувати у Нововолинську уже в 2016-му році. Німецькі інвестори готові вкласти гроші і в Луцьк.
Під час зустрічі голови обласної державної адміністрації Володимира Гунчика з представниками компанії «INSILDeutschlandUG» (ФРН) сьогодні, 23-го жовтня, учасники підписали меморандум про співпрацю, – повідомляє інформаційне агентство Волинські новини.
До волинян звернувся виконавчий директор компанії «INSILDeutschlandUG» (ФРН) Олександр Приходько, який побажав українцям усього найкращого і висловив сподівання, що події в країні призведуть до кращих змін та вдасться разом налагодити тісну співпрацю.
Окрім того, іноземний гість вибачився за те, що не може розмовляти українською, бо ще не вивчив мову досконало, тому розмовляв російською.
«Цей технопарк, який ми запропонували створити на території Волині, принесе дуже хороші економічні показники й вирішить багато екологічних проблем. Ми готові з наступного року розпочати будівництво «Нововолинського Екотехнопарку» й за 18 місяців його завершимо.
Також ми готові реалізовувати свій проект і в Луцьку як пілотний. Німецькі колеги беруть на себе співфінансування, аби показати як цей завод може працювати і приносити прибуток.
Загалом, наш проект по Україні щодо побудови заводів з переробки твердих відходів, передбачає 100 мільйонів євро», – розповів виконавчий директор компанії «INSILDeutschlandUG» (ФРН) Олександр Приходько.
Так, німці дадуть на завод в Нововолинську – 40 мільйонів євро. Окрім того, впродовж року місто даватиме заводу 25 тисяч тонн непотребу, яке зараз вивозять на міське сміттєзвалище на території Іваничівського району.
Екотехнопарк із сміття вироблятиме бензин, солярку, бітум, а також холод для холодильних установок та теплоенергію.
«Проблема з твердими відходами – проблема номер один в області. На Волині були різні проекти щодо сміттєпереробних заводів, втім, жоден не був реалізований. Тому ми маємо змогу показати в Нововолинську як це потрібно робити і розвинути це на всю область. Я думаю, що потім і бізнес підключиться до того, щоб давати сміття на переробку, а натомість отримувати енергетичні продукти.
Тому ми зробимо велику презентацію вашого проекту в усіх регіонах Волині, аби керівники районів, бізнес це бачив і долучався», – запевнив голова ОДА.
Німці пропонують глибоку переробку відходів, а це і скло, і кольорові метали.
Після підписання меморандуму про співпрацю, інвестори повідомили, що вони будуть рекомендувати включити у свій 100-мільйонний проект такі пілотні міста як Луцьк, Дніпропетровськ, Кривий Ріг та Чернівці.
Зауважимо, що сміттєпереробний завод дасть 35-40 робочих місць у Нововолинську. Якщо такий буде у Луцьку, то це 75-90 нових робочих місць.