На Волині для потреб армії сплачено майже 127 мільйонів гривень військового збору
На забезпечення обороноздатності Української армії з доходів волинян сплачено 126,9 мільйона гривень військового збору. Зокрема, станом на 21 грудня на потреби національного війська з Волині надійшло 7,5 мільйона гривень цього платежу.
«Враховуючи, що переважна більшість податкових агентів, яких закон зобов’язує нараховувати і сплачувати військовий збір, – сумлінні, показники надходження військового збору з Волині стабільні і прогнозовані. Ми сподіваємося, що до кінця року внесок волинян для посилення обороноздатності країни складе щонайменше 134 мільйони гривень», – розповів в.о. начальника Головного управління ДФС у Волинській області Олександр Юристовський.
Як запевнив керівник ГУ відомства в області, прогнозованість надходжень – не лише показник якості адміністрування військового збору, а й свідчення ефективного діалогу з представниками бізнес-середовища.
«Фахівці ДФС Волині докладають максимум зусиль для того, щоб забезпечити належне адміністрування військового збору. А завдяки постійному діалогу з представниками сумлінного бізнесу наші прогнозовані показники забезпечення надходжень до бюджетів всіх рівнів, в тому числі військового збору, виконуються», – зазначив Олександр Юристовський.
Тим часом, як свідчить практика, стан надходження військового збору значно мірою залежить ще й від поінформованості податкових агентів. Отож, в ГУ ДФС Волині нагадують представникам бухгалтерських служб краю про перелік доходів, з яких стягується військовий збір.
Зокрема, військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.
Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.