<
Інші розділи

Майже за півстоліття популяція хребетних тварин зменшилась на 60%

Цей запис опубліковано більш як рік тому
05:49 | 31.10.2018 / Новини /
Перегляди
21
/ Коментарі відсутні

30 жовтня Всесвітній фонд природи WWF оприлюднив дані звіту “Жива планета” 2018, чи не найбільшого дослідження стану та чисельності популяцій у світі. В межах дослідження науковці проаналізували дані 16 704 популяцій 4 005 видів за 1970-2014 роки. 

Динаміка “Індексу живої планети” вказує на зниження кількості хребетних тварин на 60% протягом зазначеного періоду. Тобто в середньому кількість популяцій ссавців, птахів, рептилій, амфібій і риб зменшилась за останні 40 років більш ніж наполовину, – передає WWF Global.

Найбільш різке скорочення спостерігається зокрема у Південній та Центральній Америці — на 89% від 1970-го року. Найвразливішими виявилися прісноводні види, чисельність популяцій яких скоротилися на 83%.

Серед основних причин стрімкої втрати біорізноманіття у світі науковці називають “Велике прискорення” — явище, коли, починаючи з 1950 року, усі показники людської діяльності стрімко зросли (видобуток корисних копалин, урбанізація, збільшення кількості населення) і спровокували різке збільшення попиту на енергію і територію, а це призвело до безпрецедентних змін на планеті. Вони також вважають, що людство вступає у нову геологічну епоху – антропоцен — коли саме людина є ключовим фактором, який змінює клімат, біорізноманіття та довкілля в цілому.

Попри те, що зниження чисельності популяції особливо стрімке у південній півкулі, не оминуло воно також і європейський континент.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 Грудня, Неділя

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час