<

Латвія передасть Україні британські бронемашини

14:42 | 16.09.2024 / Новини / , /
Перегляди
49
/ Коментарі відсутні

Латвія поставить в Україну закуплені у Великої Британії бойові розвідувальні гусеничні броньовані машини CVR(T), підтвердили у пресслужбі Міністерства оборони Латвії.

Про це пише Delfi, передає Суспільне.

З міркувань оперативної безпеки Міноборони не розголошує конкретну кількість машин, яку планують передати Україні.

Зазначається, що у підписаному у 2014 році з Великою Британією контракті йшлося про 123 бронемашини CVR(T), з яких 116 модернізовано, а сім без капітального ремонту — для навчання механіків. Перші машини були поставлені восени 2015 року.

У 2019 році був підписаний ще один контракт з Великою Британією на закупівлю додаткової техніки.

Як відзначає видання, латвійські військові ще у вересні минулого року повідомляли журналістам, що для участі в тактичних операціях і знищення противника на передовій потрібні нові бойові машини піхоти не менше третього рівня захисту. Цього літа міністр оборони Латвії Андріс Спрудс (заявив, що закупівля бойових машин піхоти, необхідних для переозброєння мотопіхотної бригади та заміни CVR(T), перебуває на завершальній стадії відбору.

Раніше у латвійському Міністерстві оборони повідомляли, що Латвія надаватиме військову підтримку Україні в розмірі 0,25% ВВП щороку щонайменше до 2026 року. До цього часу Латвія передала Україні широкий спектр озброєнь і техніки, включно з закупленими в Австрії вертольотами та самохідними гаубицями.

Combat Vehicle Reconnaissance (Tracked) (укр. бойова гусенична машина розвідки), скор. CVR(T) — серія бойових броньованих машин, вперше розроблених у Великій Британії в 1960-ті роки компанією Alvis, щоб замінити в експлуатації попередню розробку тієї ж фірми — бронеавтомобіль “Саладін”. Модифікації CVR(T) включають, зокрема, легкі танки “Скорпіон” та “Сімітар”, бронетранспортер “Спартан”, самохідну протитанкову ракетну установку “Страйкер” та командно-штабну машину “Султан”.

Всі модифікації CVR(T) мають однотипні підвіску, двигун та зварний бронекорпус з алюмінієвої броні. Загалом на озброєння британських збройних сил і армій інших країн надійшло понад 3500 машин цього класу.

Прем’єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня під час свого візиту до Києва 11-го вересня оголосила про черговий пакет військової підтримки України, до якого увійдуть бронетранспортери.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 Жовтня, Понеділок