<

Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Голова РДА Іваничівського району провів нараду щодо обговорення Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:57 | 14.03.2015 / Новини /
Перегляди
3
/ 1 коментар

13 березня голова районної державної адміністрації Федір Войтюк, заступник голови районної ради Юрій Мазурок провели нараду з сільськими та селищним головами району за участю керівника апарату райдержадміністрації Євгенії Єдинак, начальника управління фінансів райдержадміністрації Тетяни Крась та начальника відділу освіти райдержадміністрації Надії Жук щодо обговорення  Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Метою Закону є встановлення порядку об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст та надання державної підтримки об’єднаним територіальним громадам, створення законодавчих передумов для формування на добровільних засадах спроможних, самодостатніх територіальних громад з наданням їм відповідних матеріальних, фінансових ресурсів, як це передбачено Концепцією реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.  А це, в свою чергу, дасть можливість покращити якість надання адміністративних, соціальних, громадських послуг жителям територіальних громад, – пише Іваничівська РДА.

«Якщо ми хочемо, щоб територіальні громади були здатні вирішувати питання місцевого рівня, то повинні звернути увагу на те, що дуже велика їх кількість є нечисленними територіальними громадами, у багатьох немає виконавчих органів рад, відсутні бюджетні установи. Чи мають такі громади шанс на розвиток? Щоб отримати такий шанс, необхідно укрупнитися, об’єднавши зусилля і ресурси, і спільно вирішувати питання місцевого значення», — зазначив в ході виступу Федір Войтюк. Сучасна система органів місцевого самоврядування з урахуванням існуючого адміністративно-територіального устрою України не завжди дозволяє сформувати самодостатні територіальні громади, які володіли б відповідними матеріальними і фінансовими ресурсами, необхідними для ефективного виконання покладених на них завдань та функцій.

До слова були запрошені також голови Бужанківської, Грядівської, Поромівської, Морозовичівської та Старолішнянської сільських рад. Кожен, у свою чергу, висловив думку щодо добровільного об’єднання громад та подав пропозиції щодо таких об’єднань.

В ході наради акцентувалася увага на роз’ясненні Закону України «Про добровільне об’єднання громадян». Керівник апарату райдержадміністрації Євгенія Єдинак зазначила, зокрема, що закон містить порядок об´єднання територіальних громад сіл, селищ, міст та механізм надання державної підтримки об´єднаним територіальним громадам. Згідно із документом, ініціатором об´єднання територіальних громад має бути сільський, селищний, міський голова, який звертається до сільських, селищних, міських голів сусідніх територіальних громад з пропозицією розпочати процедуру об´єднання територіальних громад згідно із затвердженим Кабінетом Міністрів перспективним планом формування громад відповідного регіону. Закон також містить норму, відповідно до якої рішення про об´єднання територіальних громад має ухвалюватися за результатами місцевих референдумів або на підставі рішень відповідних місцевих рад, прийнятих за результатами обговорення на загальних зборах громадян. Після цього договір про об´єднання територіальних громад має підписуватися сільськими, селищними, міськими головами та вноситися на розгляд відповідних місцевих рад для затвердження.

Прийнятий Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» надасть можливість громадам об’єднуватися, а це в свою чергу, відкриє їм можливість отримувати додаткове фінансування з районного бюджету,- прокоментувала закон начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Крась. Сьогодні більшість сільських рад незадоволені тим, що в них забрали податок на доходи фізичних осіб і передали на більш вищі рівні бюджету. Однак, якщо громади об’єднаються, вони зможуть отримувати податок на доходи фізичних осіб на рівні 60%, як це зараз записано у бюджетному кодексі 2015 року для районних бюджетів.»

«Держава не змушує об’єднуватись, вона відкриває можливості для того, аби громади могли більше отримувати доходів і, відповідно, на свій розсуд ними розпоряджатися»,- резюмував голова райдержадміністрації Федір Войтюк.

Нарада з сільськими головами району виявилась досить результативною. Присутні напрацювали 3 пропозиції щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

В ході наради були обговорені і інші питання соціально-економічного розвитку району, зокрема питання проходження другого етапу четвертої хвилі мобілізації в районі. За оперативними даними на район виписано 205 повісток для військовозобов’язаних, з них 61 вже оповіщено. 36 осіб вже пройшли військово-лікарську комісію, згідно якої 15 осіб визнано непридатними до несення військової служби. 4 осіб вже доставлено в навчальні центри для відновлення бойових навичок.

Голова райдержадміністрації Федір Войтюк звернувся до присутніх голів з проханням підтримати групи вручення повісток та сприяти роботі військового комісаріату.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA




один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 Грудня, Субота
13 Грудня, П’ятниця