<

Інші розділи

Гендерна нерівність: на керівних посадах в Україні працюють тільки 12% жінок

Цей запис опубліковано більш як рік тому
08:48 | 14.09.2020 / Новини / /
Перегляди
111
/ 1 коментар

Гендерна нерівність в українській владі та політикумі й досі присутня. Крім того, прояви нерівності ми бачимо не лише у кількості займаних жінками керівних посад, але й, часто, у рівнях оплати їх праці.

Про це розповіла психолог, конфліктолог, володарка Національної незалежної премії «Жінка України 2020» Ірина Тарасова, – повідомляє УНН.

“По-перше, гендерна нерівність в Україні є, особливо, якщо порівнювати з іншими західними країнами. Зараз, дуже добре те що, у пріоритеті держави є політика, спрямована на гендерну рівність. Наприклад, серед кандидатів у мери міст сьогодні представлені кілька жінок.

Але головну проблему, я особисто вбачаю у том, що за свою роботу, жінки не отримують належної оплати праці.

Ми говоримо про рівність у правах, але саме економічна складова, вона дуже важлива. У цьому є гендерна нерівність, тому що за ту саму працю, який виконує чоловік, він отримує зазвичай набагато більше.

Щодо політики, то сьогодні жінок у цій сфері діяльності вже багато.

Також чимало жінок працюють на різних позиціях у виконавчих органах влади, але як правило мова не про керівні посади.

Якщо взяти у відсотковому співвідношенні, то тільки 12% жінок, які мають рівні права у владі та займають високі посади. Цього дуже замало, і з цим потрібно працювати”, – сказала вона.

Експерт зауважила, що спостерігає сьогодні позитивну тенденцію збоку влади у питаннях лобіювання політики гендерної рівності.

“Ми знаємо, що на посади мерів міст зараз балотуються і жінки також, і це не може не радувати. І можна сказати, що питання гендерної нерівності є пріоритетним у владі. І це такий відкритий шлях до змін.

Я маю таку оптимістичну надію, що враховуючи не тільки слова, а також і те що ми бачимо вже у призначеннях, цей рух і його позитивна динаміка будуть збережені”, – додала Тарасова.

За її словами, жінки в Україні — високопрофесійні, досвічені та наполегливі. Але водночас – самокритичні. Чого не можна сказати про більшість чоловіків. Останні переважно набагато більш самовпевнені.

“Чоловіки в цьому сенсі більш самовпевнені, і навіть якщо у них немає достатніх якостей, для того, щоб займати високі посади, професійних якостей не вистачає, наприклад, вони все одно більш впевнені у собі, у своїх можливостях, і знаєте, десь навіть дуже надмірно інколи.

А жінки, скажімо так, завжди більш самокритичні”, – додала експерт.

Зауважимо, що вже відомо про висування щонайменше 7 жінок на керівні посади міст і ОТГ на прийдешніх виборах.




один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 Грудня, Четвер