<

Як вибрати сир кисломолочний?

23:49 | 17.08.2023 / Статті / /
Перегляди
102
/ Коментарі відсутні

Сир – це незамінне джерело жирних кислот, необхідних для організму. Він сприяє зниженню ваги, містить вітаміни В12, В6, А та інші. Високий вміст кальцію підтримує здорові зуби та кістки, а фосфор, що входить до складу сиру, покращує функціонування нервової та м’язової систем.

Сир кисломолочний є одним з найбільш корисних продуктів у раціоні людини. Варто більше розповісти про особливості його вибору.

Різновиди сиру

Залежно від способу виготовлення вирізняють 4 види кисломолочного сиру.

 1. Дієтичний сир – виготовлений з нежирного молока, має легку кислинку та щільну текстуру. Ідеально підходить для сніданку та комбінується з овочами, фруктами, горіхами та зеленню.
 2. М’який сир – приготовлений зі звичайного молока, іноді з додаванням вершків. Він має ніжний вершковий смак та може використовуватися для приготування сирних кремів або як дитячий продукт харчування.
 3. Столовий сир – виготовлений з нежирного молока, має суху та розсипчасту консистенцію, іноді його називають дрібнозернистим. Він має менше виражену кислинку та добре поєднується з гарячими стравами.
 4. Зернистий сир – поєднує в собі ознаки дієтичного та м’якого сирів, має розсипчасту, але ніжну та вершкову текстуру. Він ідеально підходить для запікання, сирників та салатів.

Сир також має різні відсотки жирності:

 • жирний (12-23%) – м’який та насичений за смаком;
 • класичний (4-9%) – збалансований варіант;
 • нежирний (2-3.8%) – менше жирний, але все ще смачний;
 • знежирений (до 1.8%) – найнижчий вміст жирності, використовується у гарячих стравах.

Чим більший відсоток жирності сиру, тим він м’якший та смачніший. Жирний продукт може  подаватися без добавок, або з фруктами, варенням чи горіхами. На відміну від цього, сир з низьким відсотком жирності краще використовувати для гарячих страв.

Як вибрати?

Для вибору якісного сиру важливо звернути увагу на наступні ознаки:

 • смак – не повинен бути гірким або кислим, має бути належно жирним і не потребувати додавання цукру або інших добавок;
 • запах – повинен бути кисломолочним, без неприємних ароматів кислого молока;
 • колір – якісний сир має біло-кремовий відтінок, відсутність синіх або жовтих плям;
 • консистенція – жирна, м’яка, однорідна, без видимого розшарування;
 • склад – має містити молоко, закваску, хлористий кальцій і сичужний фермент, і не повинен містити рослинних жирів, крохмалю, сухого молока, консервантів або сої;
 • упаковка – має бути цілою, прозорою і без пошкоджень;
 • назва – повинна містити тільки “сир”, а не “сирний продукт”, “сирок” або “сирна маса”;
 • відсутність рідини – наявність рідини може свідчити про неправильне зберігання та загрозу появи шкідливих бактерій.

Щодо терміну придатності, сир у вакуумному пакуванні може зберігатися до 1 місяця. З використанням фольги, або пергаменту термін зберігання може бути до тижня, а ваговий сир зберігається не більше 36 годин. 

Свіжий кисломолочний сир з різним відсотком жирності можна замовити в онлайн-супермаркеті atbmarket.com. Компанія співпрацює з відомими українськими та іноземними виробниками, в також пропонує молочні продукти власного виробництва. 
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *