<

Retention-маркетинг: чому лояльні клієнти важливі

08:23 | 6.09.2023 / Статті / /
Перегляди
20
/ Коментарі відсутні

Retention-маркетинг має велике значення для бізнесу, оскільки спрямований на збереження та розвиток вже наявної бази клієнтів. Залучення нового клієнта може бути в декілька разів дорожчим, ніж збереження наявного. А от інструменти ретеншн-маркетингу дозволяють максимально використовувати ресурси та фінансові вкладення, забезпечуючи стабільну базу покупців.

Водночас лояльні клієнти схильні робити більше покупок та витрачати більше коштів на одну транзакцію. Такі користувачі створюють стабільний потік доходів, що допомагає зменшити ризик фінансових труднощів для бізнесу. Використовуючи retention-маркетинг, ви зможете збирати відгуки та повідомлення від клієнтів, щоб поліпшувати продукти та послуги.

Канали ретеншн-маркетингу

Retention-маркетинг використовує такі канали:

  1. Електронна пошта. Відправлення персоналізованих листів з корисним контентом, спеціальними пропозиціями і рекомендаціями для наявних клієнтів.
  2. Програми лояльності. Розроблення та впровадження програм, де клієнти можуть заробляти бонуси, знижки або подарунки за покупки і активність.
  3. Соціальні мережі. Створення спільнот і груп у соцмережах для спілкування з клієнтами, публікація цікавого контенту та його регулярне оновлення.
  4. Push-сповіщення. Відправлення коротких повідомлень на мобільні пристрої клієнтів для сповіщення про новини, акції та оновлення.
  5. Особистий кабінет. Створення особистого простору для клієнтів на вебсайті або в застосунку, де вони можуть відстежувати замовлення, переглядати історію покупок та налаштовувати свої уподобання.
  6. SMS-маркетинг. Відправлення текстових повідомлень з акціями, нагадуваннями та іншою інформацією для збереження інтересу клієнтів.
  7. Контент-маркетинг. Публікація цікавого, корисного та актуального контенту, який допомагає клієнтам розв’язувати їхні проблеми або задовольняти інтереси.
  8. Ретаргетинг. Використання рекламних кампаній, щоб залучити клієнтів до повернення і нагадати їм про ваш бренд та пропозиції.
  9. Особистий контакт. Проведення опитувань, дзвінків або особистих зустрічей для збору відгуків, розуміння потреб та вирішення проблем клієнтів.

Ці канали можуть бути використані для реалізації стратегій retention-маркетингу та підтримки відносин з наявними клієнтами.

Важливість персоналізації

Персоналізовані пропозиції та акції відіграють важливу роль у retention-маркетингу. Вони дозволяють брендам взаємодіяти з клієнтами на більш особистому рівні, демонструвати увагу до їхніх індивідуальних потреб та пропонувати знижки або пропозиції, які є актуальними саме для них.

Аналіз даних про попередні покупки дозволяє бізнесам розуміти вподобання та інтереси клієнтів. Ця інформація може бути використана для створення персоналізованих пропозицій, які відповідають їхнім попереднім покупкам та побажанням.

Персоналізація комунікації дозволяє створити індивідуальний підхід до кожного покупця. Звертайтесь до клієнта по імені у повідомленні, нагадуйте про попередні покупки або надсилайте спеціальні пропозиції. Це допомагає підвищити відчуття унікальності та важливості кожного клієнта, тож шанси на їхню лояльність та повторні покупки зростають.

Ретеншн-маркетинг — це інвестиція у майбутнє вашого бізнесу. Відповідальне ставлення до ваших клієнтів та зусилля, вкладені у забезпечення їхньої лояльності, сприятимуть стійкому зростанню доходів, покращенню репутації та позицій на ринку.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *