На узбережжі Чорного моря знайшли 10 загиблих дельфінів
У російському науково-екологічному центрі порятунку дельфінів «Дельфа» повідомили про загибель щонайменше 10 дельфінів. Ймовірно, це сталося через розлив нафтопродуктів після аварії двох російських танкерів.
Про це повідомили в Delfacenter, передає Громадське.
Так, з 15-го грудня, коли трапилась аварія, до 22-го грудня було зафіксовано загибель 10 азовок. Причиною їхньої загибелі може бути розлив мазуту.
В місті Новоросійськ, за 60–70 кілометрів від Анапи Краснодарського краю рф, 22-го грудня виявили одразу вісім мертвих дельфінів – шість на березі та двох у воді.
Одну загиблу азовку знайшли біля станиці Благовіщенська. На тілі та в дихальних шляхах дельфіна були сліди мазуту.
Екологи кваліфікують це як масове викидання. Вони відібрали зразки для подальшого дослідження причин масової загибелі дельфінів.
Азовка – підвид дельфінів, які живуть невеликими групами до 10 особин. Згідно з класифікацією Міжнародного союзу охорони природи, азовським тваринам присвоєно статус тварин у небезпечній ситуації. В Україні вони занесені до червоної книги.
Раніше російське інформаційне агентство «Интерфакс» повідомляло, що один із танкерів, зазнавши пошкодження під час шторму, сів на мілину, а інший перебував у дрейфі.
Федеральне агентство морського та річкового транспорту («росморречфлот») визнало, що стався розлив нафтопродуктів.
Водночас в Інституті океанології російської академії наук намагалися переконати, що мазут із двох танкерів не загрожує курортам Криму і Краснодарського краю, цитували пропагандисти.
В установі стверджували, що зимові природні умови, а також прогнозовані на найближчі тижні погодні явища не дозволять мазуту досягти узбережжя Криму, Анапи та Сочі. І водночас зазначали, що мазут може бути віднесений до центральної частини Чорного моря.
Тим часом окупаційне представництво слідчого комітету рф у Криму розпочало дві кримінальні справи за фактом порушення правил безпеки руху та експлуатації морського транспорту.
Удень 15-го грудня поблизу Керченської протоки в Чорному морі зазнали пошкоджень два російські танкери – «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239». Обидва – збудовані у 1980-ті роки.
Однією з версій катастрофи є помилка екіпажу у складних метеоумовах, писав «Интерфакс» із посиланням на служби морського пошуку та порятунку.
На борту обох танкерів загалом перебували 27 людей. За даними «Интерфакс», рятувальники евакуювали 13 членів екіпажу «Волгонефть-212», проте один із них загинув. Евакуацію моряків із «Волгонефть-239» призупинили через негоду.