<

В Україні оцінили наслідки агресії росії для клімату планети

17:34 | 28.10.2023 / Новини / , , , /
Перегляди
117
/ Коментарі відсутні

Збройна агресія росії проти України віддалила світ від кліматичної нейтральності на понад 150 млн тонн викидів CO2.

Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

«Якщо у грошовому еквіваленті, то це значна сума – 11,7 мільярда євро (з урахуванням ринкової вартості однієї тонни в рамках СТВ ЄС). Тому найважливіше сьогодні – обʼєднатися з усім світом, аби кліматичний агресор заплатив», – зазначив він.

За його словами, ці механізми та підготовку нашої країни до кліматичної конференції СOP28 обговорили з 18 представниками іноземних дипустанов, координатором системи ООН в Україні Деніз Браун, послом ЄС в Україні Катаріною Матерновою, представниками UNICEF та UNDP.

Міністр нагадав, що торік Україна вперше мала свій національний павільйон у рамках СОР27. Цього року країна теж готується до кліматичної конференції.

«Очікуємо, що на СОР28 світ приєднається до ініціативи України, проголошеної президентом Володимиром Зеленським торік на СОР27 та разом ми створимо Глобальну платформу оцінки збитків довкіллю та клімату внаслідок війни», – резюмував Стрілець.

Загальні збитки довкіллю України через агресію рф становлять понад 2 трлн гривень або 55,6 млрд євро. Окупанти скоїли понад 2,5 тис. злочинів проти довкілля у нашій державі.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

28 Травня, Вівторок