<

Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Допомога військовим, медицина, соцзахист: мер Нововолинська прозвітував про роботу за 2023 рік

21:30 | 17.12.2024 / Нововолинськ / /
Перегляди
221
/ Коментарі відсутні

17-го грудня міський голова Нововолинської громади Борис Карпус прозвітував перед громадою про роботу за 2023 рік. Звіт за 2024 рік буде на початку 2025.

Захід відбувся у Палаці культури. Були присутні держслужбовці, керівники комунальних підприємств, депутати міської ради, депутат облради Андрій Бокоч та мешканці міста. У кінці зустрічі у слухачів була можливість поставити питання голові.

Розпочали захід з хвилини мовчання за загиблими Героями.

Мер зазначив, головне завдання Нововолинська – бути надійним українським тилом.

«Такого принципу притримуємося від початку повномасштабного вторгнення. Тому допомога нашим Збройним Силам і всім Силам оборони, підтримка родин Героїв, ветеранів, турбота про звичайних нововолинців було, є і буде головним пріоритетом і головними напрямками роботи», – сказав голова.

Допомога військовим

Коштом місцевого бюджету, тобто коштом платників податків Нововолинської громади, минулого року було закуплено матеріальних цінностей на суму 37 млн 173,9 тис. грн.

Зокрема:

  • 59 квадрокоптерів Mavic3, AYTEL;
  • 100 мультироторних БпЛА;
  • 41 тепловізор, монокуляр, приціл і прилади нічного бачення;
  • безпілотний авіаційний комплекс БпАК”Чаклун”;
  • 4 портативні радіоелектронні засоби протидії безпілотним літальним апаратам  КВЕРТУС;
  • апаратний комплекс придушення каналів (антидроноварушниця);
  • автомобіль IVECO для перевезення великогабаритних вантажів;
  • 676 бухт колючого дроту; 567 рацій Motorola, батарей, акумуляторів; а також запасні частини до автомобілів, генератори, будівельні матеріали та ін.

Усі закупівлі були проведені згідно з запитами військових частин, які регулярно надходять у міську раду та які отримують посадовці безпосередньо від військових під час поїздок у зону бойових дій. Таких поїздок міський голова здійснив 7.

Окрім закупівель, з бюджету громади було надано субвенції для військових частин на суму 4 мільйони 141 тис. грн. 

Для добровольчого формування територіальної громади було закуплено матеріальних цінностей на суму 607,4 тис. грн.

Соціальний захист військових і їх сімей

Важлива підтримка наших Захисників, які стоять на передовій і водночас підтримка тих військових, які повертаються і отримують статус ветеранів, допомога родинам військових, загиблих та зниклих безвісти Героїв. 

19 січня 2023 року створено Координаційну раду з питань соціальної підтримки ветеранів війни та їхніх сімей. 

В управлінні соціальної та ветеранської політики створено окремий відділ для роботи з військовими, ветеранами та членами їх родин. На обліку в управління в 2023 році було 95 родин загиблих військовослужбовців. 73 особи отримали статус «Член сім’ї загиблого Захисника». 55 осіб отримали статус «Особа з інвалідністю внаслідок війни».

Надано матеріальну допомогу сім’ям загиблих військовослужбовців: 157 мешканцям на 259 000 грн і 38 мешканцям на 615 038 грн, сім’ям поранених та зниклих безвісти: 27 жителям на 103 500 грн. Надається фінансова допомога родинам загиблих Героїв на поховання та на встановлення надмогильних пам’ятників.

Медицина

Галузь охорони здоров’я Нововолинської громади в умовах війни постала перед новими викликами. Попри складну ситуацію в державі, ми прагнемо забезпечити кожного мешканця необхідними медичними послугами та доступом до якісної медицини.

Для Нововолинської центральної міської лікарні минулий рік був вкрай важливим і продуктивним.

Наша лікарня отримала статус кластерного закладу охорони здоров’я та включена до спроможної мережі закладів Волинського госпітального округу. На базі Нововолинської центральної міської лікарні було відкрито відділення діалізу та відділення паліативної допомоги.

Придбано ряд дороговартісного, сучасного операційного й діагностичного обладнання. Насамперед ангіографічну систему (ангіограф), вартістю 37 млн 945 тис грн., що забезпечує можливість лікування інфарктів міокарда за допомогою стентування судини серця.

Для проведення пацієнтам малоінвазивних операцій придбано лапароскопічну стійку в комплекті з інструментами (за 5 млн 957 262 грн).; відеоколоноскоп,(1 млн 545 175 грн); аналізатори для клініко-діагностичної лабораторії, на загальну вартістю 4 407 850 грн. 

Для забезпечення безперебійного електроживлення на випадок На випадок відключення електропостачання проведено реконструкцію мереж З встановленням потужного дизельного генератора у хірургічно-травматичному корпусі лікарні.

Активно розвивається і первинна медицина.

У Нововолинському центрі Первинної медико-санітарної допомоги вдалося покращити інфраструктуру закладів. Зокрема, проведено капітальний ремонт Грибовицького медичного пункту. Придбано медичне обладнання (електрокардіограф, гінекологічне крісло та інше) меблі господарські товари.

Оновлений медпункт надає невідкладну допомогу, працюють процедурний кабінет, жіночий оглядовий, приймальний та фізіотерапевтичний кабінети.

Соціальний захист

У такий непростий час підтримки потребують і соціально незахищені категорії нововолинців. Це люди з інвалідністю, одинокі люди, люди поважного віку, багатодітні сім’ї та ті, хто опинився у складних життєвих обставинах.

Протягом 2023 року управління соціальної та ветеранської політики прийняло 2442 заяви для призначення державних соціальних допомог. Загальна кількість одержувачів допомог – 8016 осіб.

Матеріальну допомогу на лікування отримали 194 мешканці. 

У рамках обласної програми 14 сімей загиблих учасників АТО/ООС відпочили в санаторіях. 12 особам із числа сімей загиблих надано відшкодування на оздоровлення. 

Важливою частиною якісного виховання дітей, зокрема дітей з особливими потребами, є оздоровлення. У 2023 році охоплено оздоровленням та відпочинком 2270 дітей, із них – 1876 діти пільгових категорій. За підтримки міст-партнерів Нововолинська за кордоном, вдалося організувати відпочинок для 247 дітей, зокрема, у Польщі – 111 дітей, у Німеччині – 99 дітей, у Литві – 20 дітей, у Словаччині – 17 дітей.

У 2023 році придбано матеріали для ремонту житла 3 дітям-сиротам, проведено поточний ремонт квартири для дитини-сироти.

З постраждалими від насильства Працює мобільна бригада, яка здійснила 27 виїздів у 2023 році.

Для створення Денного центру соціально-психологічної допомоги тим, хто постраждав від насильства Нововолинська громада виграла конкурс із бюджетом 1,5 млн грн.

ВПО

З першого дня повномасштабного вторгнення Нововолинськ став потужним гуманітарним хабом, який прихистив тисячі українців, які втікали від обстрілів з різних куточків країни. Через Нововолинську громаду проїхали понад 15 тисяч мешканців, які тут отримали гуманітарну допомогу, харчування, необхідні адміністративні послуги. 

Станом на кінець 2023 року в громаді мешкало 3949 внутрішньо переміщених осіб. За минулий рік оброблено 1544 звернення ВПО. Частина переселенців мешкає у двох місцях компактного проживання, які облаштовані на вулиці Луцькій, 24 та вул. Нововолинській, 17. Загалом там проживає 118 ВПО, з них – 40 дітей. Завдяки співпраці з міжнародними організаціями, ВПО регулярно отримували продуктові, гігієнічні набори та грошову допомогу: від чеської гуманітарноїорганізації «Людина в біді», БФ «Право на захист»та інших.

1835 власників домогосподарств, які в себе прихистили вимушено переміщених осіб, отримали  компенсації. Проведено 163 оцінки потреб дітей з сімей ВПО.

Для налагодження роботи з ВПО та їх інтеграцію в життя Нововолинської громади, створено Координаційну раду з питань внутрішньо переміщених осіб. Для інтеграції ВПО в життя громади організовано поїздки для 18 сімей до комплексу «Вовчак» та «Амілапарк», надавалося 100 продуктових наборів для ВПО, 89 сімей отримали зимовий одяг для 120 дітей, 28 сімей з дітьми з інвалідністю отримали гігієнічні засоби.

На кінець 2023 року на обліку перебували 86 сімей, що потребують житла. Розроблено Порядок формування фонду житла для ВПО відповідно до вимог НЕФКО.

Освіта

В умовах війни важливо забезпечити доступ наших дітей до якісних освітніх послуг. Навчальний процес має бути злагодженим і безперебійним. Для цього в усіх закладах освіти облаштовано найпростіші укриття відповідно до рекомендацій щодо організації укриття в умовах воєнного стану.

У 2022-2023 навчальному році функціонувало 11 закладів загальної середньої освіти з 6119 учнями у змішаному форматі. Зростання учнів, які повернулися з-за кордону, досягло 602 дітей.

З метою підтримки батьків, закладів освіти та керівників інклюзивно-ресурсних центрів у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами було запущено портал «Україна. Інклюзія». У кожному закладі освіти визначено відповідальних працівників для роботи в системі автоматизації інклюзивно-ресурсних центрів.

Для забезпечення успішності навчання розроблено індивідуальні програми розвитку, навчальні програми та розклад корекційно-розвитковихзанять. У Нововолинському ліцеї №2 створено команду психолого-педагогічного супроводу, до якої входять практичні психологи, вчителі-логопеди, соціальні педагоги, вчитель-реабілітолог. Усі учні з освітніми труднощами отримують корекційно-розвиткові послуги, а також забезпечуються асистентами вчителів.

У садочках групи компенсуючого типу відвідували 50 дітей із особливими освітніми потребами (ООП), інклюзивні групи – 27 дітей.

Для забезпечення автоматизації та економії часу в освітньому процесі впроваджено електронні щоденники та журнали. Всі учні старшої школи навчалися за профілями, з найбільшим інтересом до української філології та технологічного профілю.

Заклади загальної середньої освіти постійно працюють над покращенням умов навчання. Для учнів, які потребують соціального захисту, здійснюється безкоштовне харчування, що включає дітей-сиріт, дітей з інвалідністю, учнів з малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщених осіб та учнів, батьки яких загинули під час війни.

Наразі вартість харчування для одного учня становить 40 грн на день. У 2023-2024 навчальному році 1210 учнів пільгових категорій (20,2% від загальної кількості учнів) отримують гаряче харчування. Ця цифра зростає, станом на 01.11.2023 року – 1396 учнів.

У всіх закладах дошкільної освіти створено умови для триразового харчування, ведення документації відповідно до системи НАССР.

Стадіон ліцею №8

У липні 2023 року відбулося офіційне відкриття спортивного майданчика зі штучним покриттям на території Нововолинського ліцею №8. 

Цей мультифункціональний спортивний комплекс складається з футбольного поля, майданчика для гри у баскетбол, вуличних тренажерів, тенісних столів і легкоатлетичних доріжок. 

Загальна вартість об‘єкта – понад 8 мільйонів гривень. З цих коштів: 6,5 млн грн – субвенція з державного бюджету на соціально-економічний розвиток, яку вдалося залучити за підтримки народного депутата України Андрія Геруса. Співфінансування з бюджету громади складало –1,1 млн грн.

ВУКГ

Проведення будь-яких капітальних ремонтів під час війни – неможливе. Тому наші комунальники власними силами підтримують комфортні умови проживання у громаді. 

Виробниче управління комунального господарства  виконувало регулярне прибирання доріг, вивезення та захоронення твердих побутових і великогабаритних відходів, а також рідких нечистот, очищення дощової каналізації та ремонт колодязів з урахуванням звернень мешканців міста. Очищено 850 метрів ливневої мережі та меліоративні канали для уникнення підтоплень.

Проведено ряд поточних ремонтів доріг і тротуарів. Йдеться про вулиці Шкільна, Володимирська, Василя Стефаника, внутрішньоквартальні території та майданчиків для твердих побутових відходів, встановлено дорожні знаки, проведено 26 понижень для маломобільних груп.

Придбано та встановлено опори для освітлення, електроматеріали, оновлено освітлення в масиві «Мічурінець».

Для озеленення вулиць і скверів міста придбано саджанців, встановлено лавки та урни (987,5 тис. грн).

Оновлення міського парку (гойдалки, лавки, фонтанчики, парасольки) на суму 331,5 тис. грн.

Від міжнародних партнерів і благодійних організацій підприємство отрималo автобус, вантажівки, генератори.

Безпека

У 2023 році муніципальна варта здійснила ряд важливих заходів, спрямованих на забезпечення громадського порядку та виконання адміністративних функцій.

Складено 1929 повідомлень про порушення Правил дорожнього руху у частині «Зупинка і стоянка» на сума 1 млн 98 тис. грн.

Сплачено з урахуванням пільгового періоду 517335 грн.

Варто зауважити, що найбільші порушення було виявлено на пішохідних переходах, виїздах з прилеглих територій та під знаком 3.34 «зупинка, стоянка заборонена».

Центр безпеки

Проєкт зі створення Центру безпеки в Нововолинській громаді було розроблено наприкінці  2020 року, проте через виклики, пов’язані з повномасштабною війною, його реалізація завершилась у 2023 році. Враховуючи різні джерела фінансування і матеріально – технічної допомоги бюджет проєкту склав 1,2 млн грн.

Метою створення такого Центру безпеки була реалізація концепції єдиного центру моніторингу, аналітики і обробки відеоданих отриманих з камер спостережень у Нововолинській громаді.

В результаті впровадження даного проєктуНововолинська громада отримала інструмент підвищення рівня безпеки жителів, зокрема: єдиний центр обліку, обробки, моніторингу і зберігання відеоданих, платформу для масштабування та оновлення.

Наразі «Центр Безпеки» є дієвим інструментом роботи, який активно використовує Управління муніципальної варти у співпраці з правоохоронними органами.

Переглянути весь звіт міського голови про роботу у 2023 році можна за посиланням.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 Грудня, Середа
17 Грудня, Вівторок

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час