Захищав Україну з 2014: військовий шлях Олександра Охріменко, який замінить скандального одеського воєнкома Борисова
4-го липня головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний призначив новим начальником Одеського обласного ТЦК полковника Олександра Охріменка.
Охріменко замінив на цій посаді скандального одеського воєнкома Євгена Борисова, звільненого після того, як стало відомо, що під час дії воєнного стану його сім’я придбала дорогу нерухомість в іспанській Марбельї. Про це першим заявив у квітні 2023 року колишній нардеп Ігор Мосійчук, але спочатку Борисова лише тимчасово відсторонили від посади, а ДБР відкрила проти нього справу. Про це інформує NV.
Керівниця об’єднаного пресцентру оперативного командування Південь Наталія Гуменюк ще 23-го червня стверджувала, що службове розслідування не виявило підстав для відсторонення від посади, а за кордоном у Марбельї з 22-го грудня 2022 року по 18-те січня 2023 року він перебував законно. Однак того ж дня президент Володимир Зеленський дав Залужному доручення негайно звільнити Борисова та створити комісію, яка разом із правоохоронцями та антикорупційним агентством перевірить усіх воєнкомів в усіх регіонах країни, «щоб вони не ганьбили нашу державу і пам’ять героїв, які гинуть на фронті». Про те, що звільнення відбулося, оголосили 28-го червня.
Головні факти з біографії наступника Борисова Олександра Охріменка
За даними Суспільного Олександр Охріменко народився 14-го жовтня 1984 року у Вінницькій області. У 2006 році він з відзнакою закінчив Одеський інститут Сухопутних військ, пізніше — Національний університет оборони України.
Як розповідав Охріменко в інтерв’ю Часу змін, після навчання він хотів потрапити в бойову частину, тому у 2006 році вступив у 72-гу окрему мехінізовану бригаду у званні лейтенанта.
У боях проти російських окупантів новий очільник Одеського ТЦК брав участь з 2014 року, воював у Маріуполі, в Луганській області, у серпні 2014 року виводив своїх підлеглих з Ізваринського котла «зеленим коридором» через територію Росії.
«Був справді „зелений коридор“, для того, щоб зберегти людей. Це завдання було виконане. Люди залишились живими. І це головне. Кожен був зафіксований у протоколі місії ОБСЄ, кількість людей і час виходу. Вихід здійснювався без зброї і боєприпасів. Ніякого дезертирства, все з погодження керівництва. … До останнього не вірилося, що нас заарештують.
Думав, що нас, як мінімум командний склад, можуть потім взагалі не знайти. Що ми десь „загубимося“. Про себе менше думалося, більше про людей. Я думаю, що ті більше 400 бійців, які повернулися додому живими, то найбільша для нас нагорода. Тримали нас в Росії трохи менше тижня. Але за той час нас встигли потримати в СІЗО і на суд звозити, і на допити», — описував він цю подію.
У жовтні 2021 року у званні підполковника Охріменко очолив 14-ту окрему механізовану бригаду ім. князя Романа Великого.
У квітні 2023 року він коментував роботу військкоматів в інтерв’ю Новинарні.
«Я вважаю, що центри комплектації – це орган, який мав би просто вести облік військово навчених ресурсів, потенційних кандидатів, які самі мають приходити, бо розуміють — спільними зусиллями треба виконувати завдання й обороняти нашу державу. Я вважаю формулювання „забрали в армію“ неправильним.
Пішов до війська, а не забрали. Це величезна різниця. … Поки в кожного не буде усвідомлення, що, якщо не він, то крім нього — ніхто, доти буде проблематика в якості постачання військових ресурсів, назвемо це так», — заявляв він у цьому інтерв’ю.
13-го червня 2023 року Суспільне повідомляло, що Охріменка перевели до іншої військової частини, але не уточнювало, до якої. 19 червня 14-та окрема механізована бригада ім. князя Романа Великого повідомила, що він попрощався з Бойовим прапором військової частини.
«З початком повномасштабного вторгнення під командуванням полковника Олександра Охріменка 14 омбр імені князя Романа Великого пройшла жорстокі і звитяжні бої на Київщині та Житомирщині, на Миколаївщині і Донбасі, звільнила від окупантів значну частину Харківщини, де продовжує виконувати завдання за призначенням», — зазначалося в повідомленні.
Полковник Олександр Охріменко нагороджений Хрестом бойових заслуг (6 травня 2022 року), Орденом Богдана Хмельницького II ступеня (9 квітня 2022 року), Орденом Богдана Хмельницького III ступеня (21 жовтня 2017 року) та Орденом Данила Галицького (28 вересня 2022 року).
Читайте також:
- Полковника Олександра Охріменка перевели з посади командира 14 окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.
- Командир 14 бригади на фронті попрощався з бойовим прапором
- ЗМІ знайшли в Іспанії елітну віллу одеського військкома за 3 млн євро, яку придбали під час повномасштабної війни