«Самогубство» зі слідами чобіт на обличчі: батьки строковиків розповіли про підозрілі смерті своїх дітей
Після розголосу у ЗМІ випадків самогубства у частині 3021 Національної гвардії України в Дніпрі, де строковик розстріляв солдатів, десятки людей почали розповідати про підозрілі смерті у військових частинах.
У розповідях йдеться не лише про відому частину в Дніпрі, але й про інші підрозділи Національної гвардії, йдеться у сюжеті ТСН.
Батьки строковиків розповідають про вбивства, які слідство називає суїцидами, про цькування і булінг. У Нацгвардії ж, куди редакція направила декілька запитів, переконують, що переважно це випадки, коли батьки не приймають смерть своєї дитини.
24-річний боєць Нацгвардії Ігор Гагін, який служив у Павлограді Дніпропетровської області, загинув 2018 року. Слідство по цій справі досі триває.
Спочатку слідчі розглядали лише одну версію загибелі – самогубство. Нібито боєць застрелився вночі на бойовому посту. Сумніви в цьому у його матері Лариси з’явились одразу, щойно вона побачила тіло сина. На посмертних світлинах Ігоря видно сліди побоїв.
«Видно сліди чобота на носі… І на лобі було дуже видно відбиток від прикладу автомата. Я міряла сантиметром. Все сходиться», – розповідає Лариса Гагіна.
За словами пані Лариси, в її сина перед загибеллю був конфлікт з одним із офіцерів. Що саме не поділили – не знає, але є інформація, що саме цей офіцер приходив на пост до Ігоря, і чи то після, чи під час цього візиту пролунав смертельний постріл. Коли ж тіло загиблого привезли додому, військовий капелан забороняв батькам відкривати труну.
«Хлопці його винесли з хати, і ми все ж таки відкрили і подивилися на сина», – зізнається мати загиблого військовика.
Керівник служби психологічного забезпечення головного управління Національної гвардії України В’ячеслав Олійник повідомив, що за останні 4 роки у Національній гвардії сталося 11 випадків суїцидів строковиків.
Батьки 6-х з них звернулися до журналістів після розстрілу в Дніпрі минулого тижня. І вони упевнені – їхні сини не самогубці, а жертви.
«Я не знаю про такі випадки, щоби смерть сталася внаслідок впливу інших військовослужбовців», – заперечує полковник Олійник.
Він запевняє, що строковики найчастіше вкорочують собі віку через фінансові труднощі або проблеми в родині. Саме ці причини, за його словами, були в Мансура Вержаковського та Андрія Кіби.
Натомість батьки загиблих хлопців переконують, що у їхніх синів жодної фінансової чи сімейної проблеми не було.
3-го лютого, батьки загиблих строковиків збираються приїхати до столиці на мітинг під Офісом президента. Так вони прагнуть добитися неупередженого слідства та добитися справедливості.
Нагадаємо, близько 4 години ранку 27-го січня в Дніпрі на території Південного машинобудівного заводу 20-річний нацгвардієць Артемій Рябчук відкрив вогонь з автоматичної зброї по караулу військовослужбовців НГУ.
В результаті загинули 5 людей, у тому числі жінка-працівниця заводу, ще 5 отримали поранення. Зловмисник зі зброєю та набоями зник.
Правоохоронці затримали нацгвардійця у Підгородньому Дніпропетровської області.
Кіровський райсуд Дніпра обрав запобіжний захід Артемію Рябчуку – тримання під вартою у СІЗО №4 на 60 днів без права внесення застави.
Читайте також: У Дніпрі знайшли повішеним нацгвардійця. Фото 18+.