Салат із полуниці та зелений омлет: три надшвидкі рецепти літніх страв від Євгена Клопотенко
Кінець весни та початок літа, мабуть, найсмачніший час у році. Від такого різноманіття свіжих продуктів голова іде обертом. Разом з тим, проводити час на кухні, коли за вікном рясним цвітом квітнуть бузок та каштани, просто злочинно.
Тому ось вам надшвидкі рецепти літніх страв від кулінарного експерта, шеф-кухаря Євгена Клопотенко, пише «НВ».
Фриттата зі шпинатом, або зелений омлет
У модному слові «фриттата» немає нічого незвичайного. Насправді це звичайний омлет в італійській кухні. Нюанс лише в тому, що готується він обов’язково з начинкою. У збиті яйця італійці додають овочі, зелень, сир, м’ясо або ковбасу. Я пропоную вам приготувати «зелений» омлет — зі шпинатом, зеленою цибулею і зеленим горошком. Чудовий соковитий літній сніданок вам гарантовано.
Час приготування — 10 хвилин
Порції — 2
Інгредієнти
- 200 г шпинату
- 4 яйця
- 4 пера зеленої цибулі
- 1 ст. л. вершкового масла
- 60 г сиру (фета або звичайний твердий)
- 50 г зеленого горошку (свіжого або замороженого)
- 2 гілочки кропу
- 1 ч. л. цукру
- Сіль і перець за смаком
Покроковий рецепт
Яйця збийте в мисці з сіллю і перцем. Сир натріть на крупній тертці.
Горошок відваріть протягом трьох хвилин у підсоленій і підсолодженій киплячій воді.
Вершкове масло розтопіть на сковороді і обсмажте на ньому половину шпинату протягом трьох хвилин, постійно помішуючи.
Додайте дрібно нарізану зелену цибулю, смажте ще хвилину.
Додайте горошок і залийте збитими яйцями. Посипте сиром і відправте на 10 хвилин в розігріту до 180 градусів духовку. При подачі викладіть зверху другу половину листя шпинату і складіть омлет вдвічі.
Салат із полуниці зі щавлем
Пропоную вам дуже простий літній салат, в якому я вирішив об’єднати солодку полуницю та кислий щавель. Мені здається, ці продукти відмінно доповнюють один одного, в результаті чого народжується цікаве поєднання смаків. А ще я вирішив доповнити салат із полуниці зі щавлем хрусткими стеблами селери і зернами кунжуту. Як завжди, просто і смачно.
Час приготування — 5 хвилин
Порції — 2
Інгредієнти
- 200 г полуниці
- 100 г стебла селери
- 50 г щавлю
- 1 ч. л. чорного кунжуту
- 1 ч. л. цукрової пудри
- 1 ст. л. оливкової олії
- Сіль та перець за смаком
Покроковий рецепт
Полуницю помийте і поріжте навпіл. Щавель помийте, відріжте нижні стебла і порвіть листя руками. Стебла селери поріжте тонкими часточками.
Змішайте в салатнику полуницю, селеру і листя щавлю. Заправте оливковою олією, додайте цукрову пудру і насіння кунжуту.
Суп-пюре зі шпинату
Я вже не раз казав про те, що обожнюю всілякі крем-супи і супи-пюре. Ну і як їх можна не любити — густі, насичені і дуже смачні. Існує безліч рецептів супів, які можна приготувати таким чином. Супи-пюре готують з сочевиці і різних овочів, а ще їх готують із зелені. Саме такий суп-пюре зі шпинату я і пропоную приготувати. Зараз на ринку дуже багато шпинату і потрібно обов’язково цим скористатися.
Час приготування — 10 хвилин
Порції — 4
Інгредієнти
- 500 г картоплі
- 1 шт. цибулі ріпчастої
- 3 горошини духмяного перцю
- 1 лавровий лист
- 150 г шпинату
- 100 г мідій
- 2 зубчики часнику
- 2 гілочки чебрецю
- 30 г ядер волоського горіха
- 1 ст. л. соняшникової олії (для смаження)
- 2 ст. л. оливкової олії (для подачі)
- Сіль за смаком
Покроковий рецепт
Картоплю почистіть, поріжте на невеликі шматочки. Викладіть в каструлю, залийте водою, додайте сіль, цілу очищену цибулину, духмяний перець і лавровий лист. Цибулина і спеції додадуть супу особливого смаку і аромату.
Дістаньте цибулю і прянощі, залишивши картоплю у воді, в якій вона варилася. У цьому рецепті картопля виконує роль згущувача.
Шпинат добре промийте, зріжте нижню частину, а листя поріжте великими шматочками. Викладіть подрібнене листя шпинату в каструлю з картоплею, доведіть до кипіння, проваріть 1−2 хвилини і зніміть з вогню.Для обсмажування мідій підготуйте часник і чебрець. Вони додадуть мідіям приємного аромату. Часник чистити не потрібно, достатньо придавити його ножем. На пательні розігрійте олію і викладіть часник з чебрецем. Обсмажуйте 1−2 хвилини, поки часник і чебрець не віддадуть свій смак і аромат. Обсмажте на середньому вогні в пательні з маслом розморожені мідії до готовності, періодично їх помішуючи. На це знадобиться близько 3−5 хвилин.
Перебийте суп занурювальним блендером прямо в каструлі до отримання однорідної консистенції. Спробуйте суп на смак і за необхідності додайте сіль. Розлийте готовий суп по тарілках. Я рекомендую подавати суп порційно — це зовсім не складно, проте дуже красиво.
У кожну тарілку додайте подрібнені ядра волоських горіхів, трохи мідій і полийте невеликою кількістю оливкової олії.
Фото – https://klopotenko.com/uk/