Лікарі розповіли, як вийти з посту без шкоди для організму
Напередодні Великодня, що цьогоріч відзначають 2-го травня, завершується Великий піст. Усі, хто його дотримувався, мають подбати про свій організм і підібрати найоптимальніший варіант виходу з посту.
Якщо відразу накинутись на всі продукти, які були заборонені, то можна собі нашкодити. Піст триває аж 48 днів, тому різко виходити з нього – небезпечно, – інформують на сайті управління охорони здоров’я в Луцьку.
Лікарі зазначають, що від різкої зміни раціону страждає весь організм. Тому для виходу із посту треба вдвічі менше часу, ніж тривав він сам, а їжа має бути легкою, без надміру смаженого чи жирного.
За час посту людина відвикає від білкової їжі. Організм перестає виробляти ферменти, що розщеплюють м’ясо, яйця і молочні продукти. Тож при різкій зміні раціону виникає важкість, здуття, спазми. Після посту страждає вся травна система, а найчутливішою до переїдання є підшлункова залоза.
Основні поради для правильного і нешкідливого для організму виходу з посту:
- Їсти варто потроху і часто, кожні 3–4 години. Кефір і йогурт допоможуть організму звикнути до непісної їжі.
- Можна невеликий шматок запеченої або тушкованої свинини, яловичини, курки, індички чи кролика. Але не ковбасу. Качку можна на шостий день після посту.
- Їжте невеликими порціями, не налягаючи на яйця і паски. Яйце дозволене одне, бо перевантажує печінку.
- Пийте багато води. Це заспокоїть шлунок і прожене голод.
- Рекомендують випивати склянку води за пів години до того як сядете за стіл або через 1-2 години після прийому їжі. Але пам’ятайте, що запивати їжу не потрібно.
- Забудьте на деякий час про цукерки та свіжу випічку, хоча б у перші 3-5 днів. Їсти бажано ті паски, які спечені ще в Чистий четвер.
- Корисно їсти білу рибу, политу лимонним соком. Він заміняє шлунковий сік.
- Будьте обережні з алкоголем. Після посту краще вживати сухе вино (не більше 100-200 мл).
Поради звучать так, як ніби не з посту а з запою виходити
Скорше всього ці лікарі там зараз і є