Депутат чи може таки… депутатка?
Цього року всі політичні сили зіткнулись з такою проблемою, як гендерна квота. Хоч-не-хоч, а десь треба зробити так, аби в списках були і жінки, і чоловіки. Пропорція – мінімум 40% представників певної статі.
Для суб’єктів висування то таки виявилось проблемним. Чула від знайомих дівчат, що не наважувались взяти на себе відповідальність, що в родині їх не підтримували, зокрема чоловіки. А от даремно!
Гляньте на досвід тих же скандинавських країн. Там при владі вистачає представниць прекрасної половини людства. Успішні лідерки, очолюють міністерства та відомства. В нас це ще в новинку. В нас призначення жінки – все ще має характер сенсації.
Гляньте на список наших місцевих депутатів актуального скликання і пошукайте там депутаток. Запитайте людей на вулицях, чи знають вони жінок, які представляють їх інтереси.
Проблема, тут, щоправда, є і в тому, що виборці здебільшого взагалі не мають уявлення, кого делегували в міськраду, а це окремий біль.
А комісії? Патріархат повний. Підприємства? Тим більше. Освіта – так, але вчителювання таки жіноча справа, там педагоги-мужчини зараз не так часто трапляються.
Вже не кажу нічого про область, бо на думку не спадає, чи взагалі коли мали ми депутатку в Волинській обласній раді, котру, між іншим, очолює пані Ірина Вахович, яку знаю і якою відкрито захоплена.
Копнемо глибше. Минулих виборів була вимога по гендеру теж. І де вони, жінки в депкорпусі? У сусідньому Нововолинську, чула, одна з депутаток відмовилась через сімейні обставини і склала мандат ледь не посередині каденції.
Жінка за суттю своєю – не ініціаторка. Вона може дійти згоди, знайти компроміс і конструктив, налагодить комунікацію. Їй нема коли вникати в конфлікти, бо то займає забагато часу і сил в робочих чи громадських аспектах. В побутовому всяке буває, а от в моменті самореалізації – ні. Будучи берегинею фактично, представниця прекрасної половини людства шукатиме не причини, але шляхи вирішення. Або знайде когось, хто це зробить.
Сучасний тренд – мультизадачність – для кожної чарівної леді як має бути. Чому? Тому що вона має встигнути все і скрізь. Бо треба здати дітей в школи\садочки, відправити чоловіка на роботу в нормальному вигляді, зробити житло придатним для проживання, наповнити холодильник чимось їстівним і не забувати творити саму себе у різних аспектах – від роботи до манікюру чи підфарбовування волосся.
А ще ж є подруги, а ще ж мама! А ще є ОСББ! Чоловікам таке і не снилось!
Уявіть депутатку, яка вникає в кілька проблем одночасно!
Хочете зробити місто кращим? Обирали вже скільки разів депутатів і не було ефекту? Проблем вистачає? Так може би пора наважитись і делегувати у міську раду представницю прекрасної статі?
Зате от що цікаво! Гляньте склади територіальної чи дільничної виборчих комісій. Квітники! Чоловіки там – у меншості. Воно і зрозуміло, адже процес супроводу волевиявлення вельми клопіткий.
Ці вибори – особливі. Перш за все, твориться нова адміністративна одиниця – Володимир-Волинська міська територіальна громада. І я дуже хотіла би, аби там було більше жінок, яким, переконана, вистачить сили, снаги і таланту зробити княжий град, перезавантажений, оновлений, збільшений, суттєво кращим.
Місту потрібні зміни!