<
Інші розділи
Юлія Буденчук

Чому Нововолинську потрібен бюджет участі

Цей запис опубліковано більш як рік тому
18:19 | 10.08.2020 / Погляд / /
2
/ Коментарі відсутні

Знаєте, інколи у мене виникає таке враження, що Нововолинськ знаходиться зовсім на іншій планеті. В Україні з 2015 року діє бюджет участі, а ми все ж пасемо задніх.

Це ж скільки можна б було б зробити гарної справи, коли б у нас таке діяло. Маємо що маємо.

Однак уявіть, скільки всього нас оминуло. Які задумки можна було би реалізувати для розвитку нашого міста, скільки проблем вирішити. Можна б було би забезпечити засобами гігієни потребуючих, створити соціальне таксі, зробити доступним наше озеро (за зразком Сум).

Влада каже, що нема грошей, і взагалі вони підтримують ОСББ та надають окремим ГО кошти на статутну діяльність. Та чи цього досить? Чому влада відмовляться від становлення активного суспільства, що може творити зміни, а не чекати, коли станеться диво?

Не секрет, що бюджети участі призводять до позитивних змін політичної культури – підвищується прозорість державної політики, покращується якість прийняття рішень та їхньої легітимізації, міцнішає ідентифікація місцевої влади з громадою. Чим більше люди бачитимуть успішні результати впровадження проєктів, тим легше їх буде залучати у майбутньому. І тут в бюджетах участі все більш наочно, ніж у тих самих петиціях чи консультаціях.

Вагомими перевагами бюджету участі є і те, що дозволяє мешканцям міста пропонувати та обирати проєкти, які будуть профінансовані з бюджету, заохочує мешканців співпрацювати й об’єднуватися. Так формується активне суспільство.

На мою думку, нічого кращого за громадський бюджет у місцевому самоврядуванні за весь час незалежної України придумано не було. Це дуже ефективний інструмент долучення людей до розподілу бюджету: адже самі громадяни вирішують, на що витрачаються кошти. Так і має бути!

По-друге, проведення бюджету участі сприяє неймовірному розвитку громадської активності, IT та інформаційної грамотності не лише учасників процесу, а й усіх мешканців. Ми можемо вирішити проблеми громади. Ми можемо підвищити її активність. Ми можемо зробити місто унікальним. Ми можемо втілювати мрії. Ми можемо…

Але поки що Нововолинськ до цього не готовий. Поки Нововолинськ виділяє кошти на премії, вчергове асфальтує дорогу перед виконкомом, ремонтує стадіон чи підтримує ініціативи, які не дуже в пріоритеті громади. Для влади – так, це треба .Чомусь. А от люди…

Чи не здається вам, що місту потрібні зміни?

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Юрій Велінець
14.11.2024
Практично одинадцять років триває героїчна боротьба з одвічним нашим ворогом — московською ордою, яка намагається ...
 Віталій Шабунін
23.10.2024
«Це реально внутрішній ворог», – так президент Зеленський в одному з останніх звернень висловився про корупціонерів у ...
Валерій Залужний
17.10.2024
Промова Надзвичайного і повноваженого посла України у Великій Британії і Північній Ірландії, Головнокомандувача ...
Віктор Мартиненко
4.10.2024
Храм базилікального типу у селі Стара Лішня у Пормівській громаді, збудований у романському стилі IX-XIV ст. Розміри: 7х4 м. У ...
Олександр Гром
2.10.2024
Глянув Укази Президента України. Тепло на душі від того, що ми маємо живих Героїв України і більше воїнів, яких ...