<

Інші розділи

Оприлюднили рейтинг топ-5 найдорожчих університетів України

Цей запис опубліковано більш як рік тому
03:49 | 5.07.2019 / Новини / /
Перегляди
8
/ Коментарі відсутні

1-го липня в Україні стартувала вступна кампанія. Заклади вищої освіти вже приймають документи абітурієнтів, а на сайтах вже є вартість за 2019 – 2020 навчальний рік. Які спеціальності найдорожчі в Україні і що чекає на студентів після отримання диплому.

Журналісти склали рейтинг топ-5 дорогих закладів вищої освіти в Україні, – повідомляє ТСН.

На першому місці – факультет охорони здоров’я Київського національного університету Тараса Шевченка. Там за рік навчання медицини англійською мовою доведеться заплатити 71 500 грн.

На другому – Києво-Могилянська академія. Навчання на юридичному факультеті або на міжнародних відносинах коштує по 50 000 грн.

Майже стільки ж обійдеться факультет міжнародних відносин у Київському міжнародному університеті – 46 400 грн. Викласти кругленьку суму за навчання доведеться і тим, хто збирається вступати на творчі спеціальності. І найдорожчі з них – зовсім не актори.

За рік навчання на режисера театру ляльок в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенко Карого доведеться заплатити 37 852 грн.

А закриває п’ятірку лідерів Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського”,  де спеціальність інформаційних систем та технологій коштує 32 000 гривень”, – розповіли у студії.

У Міністерстві освіти кажуть, такі ціни на навчання заклади формують самостійно, а отримані гроші покривають потреби вишу.

“В першу чергу заробітна плата викладачів, співробітників закладу вищої освіти. Нарахування на заробітну плату, а також отримання матеріально-технічної бази закладу освіти. Наприклад, в університеті Шевченка подвійна заробітна плата”, – розповідає генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Олег Шаров.

Журналісти звернулися до експерта з працевлаштування, аби зрозуміти, за які спеціальності варто віддавати величезні суми щороку і яким буде ринок праці через 5 років.

“Вже не перший рік поспіль найбільшим попитом з боку роботодавців користуються IT-спеціалісти, спеціалісти з продажів, маркетологи, виробничі, робітничі спеціальності, управлінці персоналом, спеціалісти з навчання персоналу. Разом з тим ці спеціальності є найбільш оплачуваними. Досить активним попитом користуються медичні представники і також досить динамічно розвиваються зарплати у цій професійній сфері”, – зазначає експерт з працевлаштування Юлія Дрожжина.

І за 5 років, за прогнозами кадровиків, ринок праці суттєво не зміниться. Але Дрожжина застерігає, майбутню професію треба обирати за покликом серця, а не розрахунком. Адже навчатись і удосконалюватись у вибраній сфері доведеться все життя.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Листопада, Субота
22 Листопада, П’ятниця

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час