<

Проінспектували роботу та потреби педколеджу Володимира, наукового ліцею та ЦПТО Нововолинська в умовах війни

Цей запис опубліковано більш як рік тому
18:43 | 24.10.2022 / Володимир, Нововолинськ / , /
Перегляди
907
/ Коментарі відсутні

Депутати провели виїзне засідання комісії, під час якого вивчили роботу трьох освітніх закладів – Володимирського педагогічного фахового коледжу ім. А. Ю. Кримського, Нововолинського наукового ліцею та Нововолинського центру професійно-технічної освіти.

Мета виїзної комісії – ознайомитися з фінансовими спроможностями та перспективами діяльності закладів у наступному бюджетному році, оцінити їхню готовність до опалювального періоду, вивчити безпекову ситуацію, повідомляє Волинська ОВА у фейсбуці.

Найперше, комісія відвідала Володимирський педколедж, де оглянула стан двох бомбосховищ. Вони облаштовані згідно з вимогами та можуть вмістити понад 700 осіб.

Т.в.о. директора коледжу Микола Савельєв зазначив, що з початком повномасштабної війни викладачі та студенти активно включилися у допомогу військовим. Пошили понад 800 розвантажувальних жилетів, 350 плитоносок, 20 рюкзаків, сотні футлярів-аптечок, а також сплели кількадесят кілометрів маскувальних сіток.

«Але у нас є проблема із зарплатнею. До кінця року нам забракне 1,3 млн на оплату праці. Крім того, не вистачає півмільйона освітньої субвенції, – зазначає очільник закладу. – Що ж до іншого, то у нас все гаразд, до опалювального сезону ми готові».

До слова, головою Наглядової ради навчального закладу є народний депутат України Ігор Гузь. В перспективі у навчальному закладі планують облаштувати спортивний майданчик із штучним покриттям, котрий дуже потрібен коледжу. Про це повідомив депутат Волинської обласної ради, який також був у складі делегації, Андрій Бокоч.

Очільниця депутатської комісії Ольга Омелько зазначила, що кошти освітньої субвенції до кінця року надійдуть. Депутати ж за результатами виїзного засідання комісії рекомендують управлінню освіти і науки ОВА вивчити можливість додаткового фінансового забезпечення коледжу.

У Нововолинському науковому ліцеї навчаються більше 350 учнів. У закладі обладнано 13 сучасних класних кімнат та кабінети окремих предметів, функціонує STEM-лабораторія. В 2021 році за 1,7 млн. грн. з обласного бюджету тут провели капітальну реконструкцію санвузлів з урахуванням інклюзивності.

Проте, директорка ліцею Інна Хільковець озвучила іншу актуальну проблему – ремонт гуртожитку. Натомість депутати зазначили, що крім господарських робіт директорка має потурбуватися і про приведення у відповідність до чинного законодавства систему формування для такого типу освітніх закладів мережі класів та контингенту учнів за формулою 70% на 30% (тобто 70% із загальної кількості дітей, які здобувають освіту в ліцеї, мають бути жителями населених пунктів, розташованих на території Волинської області, крім населеного пункту, де розташований заклад).

Члени освітянської комісії також рекомендували управлінню освіти і науки обласної державної адміністрації вивчити питання щодо додаткового фінансового забезпечення Нововолинського наукового ліцею.

Також проінспектували й Нововолинський центр професійно-технічної освіти, головою наглядової ради якого є обласний депутат Андрій Бокоч. Тут облаштували укриття на 420 осіб. Роботи проводили власними силами працівників і студентів, є санітарні кімнати, запаси води та продуктів харчування.

Тут є санітарні кімнати, створено запаси води, харчів та медикаментів. У центрі здобувають робітничі спеціальності 504 учні. Особлива гордість закладу – навчально-практичний центр з професій автомобільного транспорту та електротехнічного виробництва, в якому учні можуть здобувати практичні навички на сучасному обладнанні.

До слова, здобувачі професій активно допомагають воїнам – кравчині та вишивальниці шиють розгрузки, плитоноски, теплий одяг, а зварювальники виготовляють пічки-буржуйки. Очільниця центру Валентина Приступа звернулась до депутатів з проханням профінансувати завершення робіт в частині облаштування навчально-практичного центру для кухарів та пекарів.

«Ми власним коштом зробили ремонт, з держбюджету отримали 4,3 млн. грн. на закупівлю обладнання. Проте, нам не вистачає 1,8 млн. грн. аби завершити всі роботи», – каже керівниця центру.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 Липня, П’ятниця