Заробітчани зменшують обсяг грошових переказів додому
За даними Мінсоцполітики, за кордоном постійно працюють 3,2 мільйона українців, а в сам процес трудової міграції залучені до 9 мільйонів осіб – чверть населення країни.
На тлі масштабної трудової міграції, в яку залучено близько чверті населення України, викликає занепокоєння той факт, що щорічно в загальній структурі доходів українських трудових мігрантів питома вага переказів в країну своїм сім’ям скорочується, – пише Вusiness.ua.
Це свідчить про те, що все більше сімей возз’єднуються, забирають дітей і залишаються жити за кордоном.
Таку думку озвучив виконавчий директор міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
“Тобто, якщо раніше, наприклад, у людини за кордоном працювала дружина і відправляла перекази в Україну, то після переїзду у неї відпадає необхідність переказувати в країну гроші”, – сказав Устенко.
За даними Міністерства соціальної політики, за кордоном постійно працюють 3,2 мільйона українців, а в принципі в процес трудової міграції залучені до 9 мільйонів осіб – чверть населення країни. І якщо в 2013 році кількість трудових запрошень для українців від Польщі становила 218 тисяч, то вже в 2017 році зросла до 1,7 мільйона.
Головним чином це відбувається в зв’язку з тим, що розмір як мінімальної, так і середньої зарплати в Україні значно нижчий в порівнянні з усіма країнами ЄС, включаючи країни Східної Європи. Компанії на території колишньої Східної Німеччини платять співробітникам в середньому 2700 євро, а в Західній Німеччині – 3300 євро.
Розмір мінімальної зарплати в Німеччині – 1600 євро.
У Польщі середня зарплата становить 1150 євро, а мінімальна – близько 550 євро.
В Україні ж з 1 січня 2019 року мінімальна зарплата становить 4170 гривень, або приблизно 150 доларів, а середня зарплата коливається в районі 9 тисяч гривень.