<
Інші розділи

На Волині внесуть зміни до програми розвитку агропромислового комплексу

Цей запис опубліковано більш як рік тому
18:12 | 18.04.2019 / Новини / /
Перегляди
2
/ Коментарі відсутні

Комплексна обласна програма діятиме до 2021-го року, до неї пропонують внести низку змін. Чиновники запевняють, що зміни потрібні, оскільки окремі функції підтримки аграріїв тепер здійснюються за кошти державного бюджету.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії Волинської облради з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин 18-го квітня, – пишуть Волинські новини.

Депутати рекомендували підтримати проект змін до Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу Волинської області на 2016-2020 роки.

Як повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко, зміни пропонують внести, оскільки окремі функції підтримки аграріїв тепер здійснюються за кошти державного бюджету. Йдеться, наприклад, про підтримку обслуговуючих кооперативів, підтримку сільгоспвиробників, які утримують корів, тощо.

Враховуючи, що поголів’я корів у населення зменшується, а ті, хто утримував три корови і більше, отримували 3,5 тисячі гривень підтримки на рік, пропонують передбачити в новій редакції програми підтримку з обласного бюджету у розмірі 450 гривень, з місцевих бюджетів – від 150 до 450 гривень. Також передбачають подальшу підтримку садівництва для населення, яке висаджує до 5 гектарів в особистих господарствах. За минулий рік на дотації передбачили 188 тисяч гривень, зокрема, у Горохівському районі отримали підтримку шість сільгоспвиробників.

Не зовсім спрацювали деякі напрямки програми, тож пропонують зняти їхнє фінансування (відшкодування відсоткової ставки або комісії по кредитах наданих молодим особам до 35 років на започаткування агробізнесу в сільській місцевості; відшкодування відсоткової ставки або комісії по кредитах наданих на будівництво (облаштування) забійних цехів).

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, становитиме 116,8 мільйона гривень, з яких 52,7 мільйона – кошти обласного бюджету, 56 млн – кошти місцевих бюджетів, 2,2 млн – кошти спецфонду обласного бюджету, які надходять від втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, 4,4 мільйона – кошти спецфонду районних і сільських бюджетів, які надходять від втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, 1,5 мільйона – кошти спецфонду обласного бюджету, які надходять від повернення кредитів, наданих в попередні роки для фінансової допомоги суб’єктам господарювання агропромислового комплексу.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Листопада, Субота
22 Листопада, П’ятниця