Депутати самостійно визначають ціну земельних ділянок, не зважаючи на експертні оцінки
Ще раз про крайню сесію Володимир-Волинської міської ради, на якій було прийнято рішення продати мені земельну ділянку по 215 грн за кв.м.
Вважаю, що більшість депутатів пішли на поводу у Мороза і Ко. Який п`ять разів давав безглузді пропозиції підняти ціну і з п’ятої спроби переважна більшість депутатів (окрім п’яти) підтримали ту пропозицію.
Хоча депутати не можуть самі (бо це робить ліцензована організація) піднімати ціну, а тільки затвердити експертний звіт який поданий, або не затвердити і (відправити на доопрацювання). Чому частина депутатів проголосувала за таку пропозицію можу тільки здогадуватись…
При тому, що останні три сесії перед тим аналогічні земельні ділянки продавали по 70 грн.м.кв, по 80 грн.м.кв, (в другій зоні, бо місто поділено на чотири зони, чим нижча зона тим дешевша земля) на минулій по 140 грн.м.кв, правда крайня ціна теж відрізняється від експертної оцінки, так як депутати самі визначили ціну продажу, на Ковельській 52 для продажу з аукціону по 161 грн.м. В моєму випадку взагалі 215 грн.кв.м.(в четвертій зоні!!!)
І ніякої упередженості, лише цифри.
На наступній сесії думаю можна відмінити експертну оцінку, а доручити, або видати ліцензію Морозу, він буде давати вам пропозиції по ціні, а ви будите голосувати.
Найгірше в даній ситуації, навіть не те, що ціну мені завищили більш як в два рази, а що рішення – колегіальне.
ТАк і не так. Існує дві методики оцінки вартості землі- нормвтивна та експертна.
Нормативна в основному при використовується при призначенні податків , при встановленні орендної плати . Експертна оцінка застосовується в основному при укладанні договорів і тому експертна оцінка земель при такій ситуації може бути не кінцевою , а початковою …