Спільно з урядом, коаліцією, опозицією, головами ОСББ маємо знайти механізм аби «теплі» кредити працювали і 2017-му, – Ігор Гузь
Важливості втілення в Україні енергоефективності був присвячений спільний брифінг Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка та народних депутатів Ігоря Гузя та Ігоря Лапіна, керівників ОСББ з Волині. Зокрема: Елла Осокіна – ОСББ «Наш дім» (м.Любомль), Руслан Влодарчик – «Містечко» (м.Нововолинськ), Людмила Власюк – об’єднання «Мрія» (м.Володимир-Волинський), Роман Бондарук – керівник ради голів ОСББ м. Луцьк, а також зі Львова та Дніпра.
«Ми, спільно з урядом, коаліцією, опозицією, з головами ОСББ маємо знайти механізм і збільшити кошти на фінансування програми «теплих» кредитів, яка показала свою ефективність. Люди задоволені. Ми маємо переконати весь депутатський корпус знайти можливість в бюджеті 2017-го виділити значно більші кошти на цю програму. Адже пропорція суми коштів – понад 50 млрд грн на субсидії, і менше одного мільярда на «теплі» кредити – це неспівмірно», – зауважив Ігор Гузь.
У свою чергу, Ігор Лапін висловив обурення з приводу того, що парламент «провалив» сьогоднішній законопроект про енергоефективність. 235-ма голосами депутатів законопроект повернули на доопрацювання у профільний комітет.
Як наголосив Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко, насамперед питання полягає не лише у збільшенні фінансування, а у базових законопроектах, що дозволять не тільки впроваджувати енергоефективність, а й обліковувати і управляти тією енергією, яку можна заощаджувати: «Це – закон про енергоефективність будівель, закон про комерційний облік, закон про житлово-комунальні послуги. Закон про фонд енергоефективності і продовження програми теплих кредитів потрібно приймати у другому читанні».
Як розповів керівник голів ради ОСББ з Луцька Роман Бондарук, «їх досвід свідчить про те, що прогрес є. Люди готові змінювати і модернізувати своє житло. Торік, у Луцьку скористалися кредитами – 10 ОСББ на суму 3 мільйони гривень, а за 9 місяців цього року – ця сума зросла втричі. Наприклад, якщо 9-ти поверховий будинок споживав 600 тис. грн тепла, то після енергозбереження, лише 300 тис. грн».
Урядовець, парламентарі та громадськість країни закликали Верховну Раду проголосувати за законопроекти з енергоефективності. «Економія газу – це наша незалежність. Це важливо як для кожної української родини, так і для держави, яка прагне бути енергонезалежною» – наголошували вони.
За їх словами, потреба на 2017 рік для фінансування програми «теплих» кредитів сягає як мінімум 1,9 млрд грн. За статистичними даними, в Україні створено 22 тисячі ОСББ.
як подивишся на всіх , авантюрист на авантюристі , чого тільки варта Власюк
прально, поступово можно вижати більше, давити треба потихеньку…